WhatsApp güncellendi: Can sıkan o sorun düzeltildi

10.03.2022
WhatsApp güncellendi: Can sıkan o sorun düzeltildi


Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp birkaç gün ilkin 22.6.0.70 numaralı beta sürümünü kullanıma sundu. Bu güncellemeden sonrasında küçümsenemeyecek kadar büyük bir kullanıcı kitlesi WhatsApp’ın muntazam çalışmadığını, söyleşi başlıklarının bozuk göründüğünü ve uygulamanın ara sıra çöktüğünü raporlamaya başladı.

WhatsApp gruplarına kısıtlama! Yanlış bilginin önüne geçilecek


WhatsApp gruplarına engelleme! Yanlış bilginin önüne geçilecek

Whatsapp, 2019 senesinde getirmiş olduğu çoklu ileti iletme kısıtlamasının detaylarını genişletiyor! İşte detaylar…

WhatsApp çökme sorununu düzeltti

WABetaInfo’nun paylaşımına gore WhatsApp, 22.6.0.70 numaralı beta sürümünden sonrasında yaşanmış olan sorunları 8 Mart’ta iPhone kullanıcıları için yayınladığı 22.6.0.72 beta sürümüyle düzeltti. Eğer beta kullanıcısı değilseniz kaygı etmenize gerek yok, zira söz mevzusu sorun WhatsApp’ın güvenli sürümünü ilgilendirmiyor.

Yalnız telefonunuzda WhatsApp beta yüklüyse, TestFlight vesilesiyle gösterilen iOS 22.6.0.72 sürümünü yüklemenizde yarar var. App Store’u açıp arama kısmına WhatsApp yazıp uygulamayı bulduktan sonrasında “Güncelle” butonuna bastığınızda yeni sürüm yüklenemeye başlayacaktır. İşlem tamamlandığında problemler sizde de çözülmüş olacak.

Ileti iletme sınırı da genişledi

WhatsApp çökme sorununu düzeltirken, kullanıcılardan tepki çekecek bir karara da imza attı. Hatırlanacağı suretiyle 2019’da meydana getirilen güncellemeyle ileti iletme özelliği 5 bireysel söyleşi ile sınırlandırılmıştı. Bunu yanlış informasyon yayılımının önüne geçmek amacıyla yaptığını belirten şirket, benzer bir limiti gruplara da getirdi.

whatsapp beta
İletilen mesajlar yalnızca bir gruba gönderilebilecek. Kaynak: WABetaInfo

Şu anda mesajlar aynı anda maksimum beş sohbete iletilebiliyor. Ek olarak bir ileti oldukca kez iletilmişse aynı anda yalnızca bir sohbete gönderilebiliyor. WhatsApp’ın sonucuna gore artık, iletilen mesajlar yalnızca bir grup sohbetine gönderilebilecek. Yeni sınırlama, Android‘de WhatsApp beta kullananlarda uygulanmaya başlanırken, gelecek günlerde tüm kullanıcılara yayılacak.

Sizler bu mevzuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.