WhatsApp herkesten sil hususi durumunun süresini değiştiriyor

02.02.2022
WhatsApp herkesten sil hususi durumunun süresini değiştiriyor


WhatsApp geçtiğimiz yıllarda, yanlışlıkla gönderilen mesajları karşı tarafın görmesini engellemiş olan ‘herkesten sil’ işlevini yayınladı. Özellik yardımıyla gönderdiğiniz bir yazılı mesajı yada dosyayı hem kendinizden hem de alıcının WhatsApp hesabından aynı anda kalıcı olarak silmek mümkün oldu.

Herkesten sil özelliği bir tek mesajı gönderdikten sonraki bir saat içinde kullanılabiliyor. Daha oldukca süre geçtiğinde ise WhatsApp mesajın karşı taraftan silinmesine izin vermiyor. Kasım ayında ortaya çıkan raporlarda, ‘oldukça kısa’ olduğu yönünde eleştirilen bu sürenin uzatılarak 1 haftaya yükseleceği ortaya çıkmıştı.

Google’dan WhatsApp kullanıcılarına kötü haber!


Google’dan WhatsApp kullanıcılarına kötü haber!

WhatsApp uygulamasının yedek sistemi yakında değişecek. Drive’a yüklenecek yedeklerin artık sınırsız olmayacağı öğrenildi.

WhatsApp herkesten sil süresini 1 haftaya çıkarmayacak

WhatsApp’ın geliştirmekte olduğu özellikleri evvelinde açığa çıkarmasıyla ünlenen WABetaInfo, kullanıcılara kötü haberi verdi. İddiaya nazaran WhatsApp, herkesten sil hususi durumunun süresini 1 haftaya yükseltmekten vazgeçti. Bunun yerine ileti silme süresinin 2 gün 12 saat olacağı bilgisi paylaşıldı.

‘Herkesten sil’ özelliği ileti gönderildikten sonraki 1 saat içinde kullanılabiliyor.

WABetaInfo, değişikliğin neredeyse geliştirme aşamasında bulunduğunu ve gelecek günlerde beta sürecine geçileceğini duyurdu. Beta kapsamında lüzumlu testler tamamlandıktan sonrasında ise tüm WhatsApp kullanıcıları herkesten sil hususi durumunu 1 saatten fazla zaman geçse bile kullanabilecek.

WhatsApp uygulamasında herkesten sil hususi durumunu kullanmak için, uygulamayı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunmuş olduğu sohbete gidin. Mesaja basılı tutup ‘Sil’ butonuna tıklayın ve Mesajı sil > Herkesten sil düğmesine basın. İşlemin her iki tarafta da gerçekleşmesi için, hem sizin hem de karşı tarafın son sürümü kullanımı gerekiyor.

Unutulmaması gerekenler

  • Mesajınız silinmeden ilkin yada silme işleminin başarı göstermiş olmaması durumunda alıcılar mesajınızı görebilirler.
  • Herkesten silme işleminin başarısız olması durumunda size bildirim gönderilmez.
  • WhatsApp’ı iPhone’da kullanan alıcıların Fotoğraflar klasöründe, sizin gönderdiğiniz kayıtlı bazı medyalar ileti WhatsApp sohbetinden silindikten sonrasında bile duruyor olabilir.

Peki ya sizler herkesten sil hususi durumunu yararlı buluyor musunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir