WhatsApp, Ileti Düzenleme hususi durumunu denetim ediyor

15.10.2022
WhatsApp, Ileti Düzenleme hususi durumunu denetim ediyor


WABetaInfo, bugün resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımla Android kullanıcıları için Ileti Düzenleme özelliği geleceğini duyurdu. Günümüzde en oldukca kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, birkaç yıl ilkin de mesajların “her iki taraftan da sil” hususi durumunu getirmişti. Fakat mesajın silinmesi durumunda iki tarafın da bunu görmesi bazı kullanıcılar tarafınca desteklenmiyordu.

Denetim aşamasında olan Ileti Düzenleme fonksiyonunun da bundan dolayı mesajı silmek yerine kullanılacağı düşünülüyor. Peki WhatsApp’ın üstünde çalmış olduğu Ileti Düzenleme fonksiyonu iyi mi çalışacak ve detayları neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Ileti Düzenleme özelliği, sınırı olan süre içinde çalıştırılabilecek!

WhatsApp Ileti Düzenleme özelliği, adından da anlaşıldığı benzer halde gönderilen mesajların düzenlenmesini sağlayacak. WABetaInfo, yeniliğin meydana getirilen yazım hatalarının düzenlenmesi için getireceklerini deklare etti. Fonksiyon, yalnızca mesajı gönderdikten 15 dakikalık süre sonrasına kadar kullanılabilecek. Süre geçtikten sonrasında ileti düzenlenemeyecek. Denetim aşamasında olan özelliğin ne zaman geleceği ise şimdilik belirsiz.

Uygulama, iki taraflı ileti silme hususi durumunu ilk getirdiğinde süreyi kısıtlı tutmuştu. Bir süre sonrasında ek süre vererek değişiklik yapmış oldu. Bundan dolayı WhatsApp’ın Ileti Düzenleme hususi durumunu getirdikten sonrasında da aynı şekilde süreyi uzatması ihtimaller içinde. Ek olarak üstünde oynanan iletiler “düzenlendi” şeklinde mesajın sağ alt köşesinde görünecek.

WhatsApp için önemli uyarı! Türkiye’deki kullanıcılar hedefte


WhatsApp için önemli uyarı! Türkiye’deki kullanıcılar hedefte

Resmi platformda olmayan özellikler sunma vaadi veren WhatsApp modları için yeni çekince ortaya çıktı. Türkiye’deki kullanıcılar da hedefte.

Ileti Düzenleme özelliği, hali hazırda iş uygulaması olan Slack’te yer ediniyor. Aynı şekilde Twitter da bir benzeri olan Tweet Düzenleme hususi durumunu kısa sürede duyurmuştu.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp Ileti Düzenleme özelliği lüzumlu miydi ve kullanacak mısınız? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.