WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini duyurdu!

25.01.2022
WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini duyurdu!


Dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarının başlangıcında gelen WhatsApp, uygulama içi yeni özellikler üstünde emek vererek kullanıcılarının deneyimini arttırmak istiyor. Bu bağlamda tertipli olarak yeni özelliklerini Beta kullanıcılarının deneyimine sunan platform, bir süredir denetim etmiş olduğu bazı özellikleri iOS tabanlı cihazlara getiriyor. iPhone kullanıcıları için WhatsApp müjdesi! WhatsApp, Android’den iPhone modellerine geçiş yapanlar çin mesajları aktarma […]

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarının başlangıcında gelen WhatsApp, uygulama içi yeni özellikler üstünde emek vererek kullanıcılarının deneyimini arttırmak istiyor. Bu bağlamda tertipli olarak yeni özelliklerini Beta kullanıcılarının deneyimine sunan platform, bir süredir denetim etmiş olduğu bazı özellikleri iOS tabanlı cihazlara getiriyor.

iPhone kullanıcıları için WhatsApp müjdesi!


iPhone kullanıcıları için WhatsApp müjdesi!

WhatsApp, Android’den iPhone modellerine geçiş yapanlar çin mesajları aktarma özelliği denemelerine başladı. İşte özellik ve detayları….

iOS için sesli mesajlarda duraklatma özelliği geliyor

WhatsApp, iOS için platformunu 22.2.75 sürümüne güncelledi. Bu güncelleme bununla birlikte bazı beklenen özellikleri de getirdi. Artık iOS cihazlar kullanıcıları, uygulamada sesli bildiri gönderirken kayıt esnasında durdurup dilediği süre devam ettirebilecekler. Ekim ayından beri bazı Beta kullanıcıları bu özelliği denetim ediyordu. Platform artık bunu global sürüme getirme sonucu aldı.

WhatsApp’ın iOS cihazlara yönelik emekleri son dönemde oldukça sıklaştı. Yeni güncelleme ile gelen bir başka özellik de iOS 15 sürümüne yönelik “Odak Modu Desteği” oldu. Güncelleme ile birlikte uygulama içinde bu özelliği kullanabiliyorsunuz. Platform geçtiğimiz günlerde Android kullanıcılarına elde etmiş olduğu bildiri gönderen kullanıcının profil resmini gösterme hususi durumunu iOS cihazlara da getirmişti.

WhatsApp, 22.2.75 güncellemesini iOS kullanıcılarına sundu. Yalnız bu özelliğin tüm kullanıcılara ansızın gelemeyeceği mevzusunda da uyarıyor. Şirket, birkaç özellik ile beraber gelen son güncellemenin tüm WhatsApp kullanıcılarına gelmesinin bir haftayı bulacağını belirtiyor.

WhatsApp, yeniliklerine ara vermeden devam etmek istiyor. Platform birçok toplumsal medya platformunda da kullanılan, kullanıcılarının merakla beklediği “mesajlara tepki verme” özelliği üstünde de çalışmalarına devam ediyor. Nerede ise denetim aşamasında olan bu özelliğin kısa süre içinde küresel sürüme gelmesi planlanıyor.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.