WhatsApp kamera arayüzünü güncelledi: Kaldırılan özellik geri geldi

23.02.2022
WhatsApp kamera arayüzünü güncelledi: Kaldırılan özellik geri geldi


WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yayınladığı güncellemeyle kamera arayüzünü değiştirmişti. Evvelinde birine fotoğraf yada video göndermek istediğimizde, yatay medya çubuğundan hızlıca seçim yapabiliyorduk. Şirket bu özelliği kaldırmıştı ve onun yerine sol alt köşeye galerideki son fotoğrafı gönderme seçeneği koymuştu. Yatay medya çubuğu yardımıyla telefondaki tüm görüntüleri WhatsApp’ın kamerasından ayrılmadan görebiliyorken, yeni güncelleme bu rahatlığı bozmuştu. Bu duruma […]

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde yayınladığı güncellemeyle kamera arayüzünü değiştirmişti. Evvelinde birine fotoğraf yada video göndermek istediğimizde, yatay medya çubuğundan hızlıca seçim yapabiliyorduk. Şirket bu özelliği kaldırmıştı ve onun yerine sol alt köşeye galerideki son fotoğrafı gönderme seçeneği koymuştu.

Yatay medya çubuğu yardımıyla telefondaki tüm görüntüleri WhatsApp’ın kamerasından ayrılmadan görebiliyorken, yeni güncelleme bu rahatlığı bozmuştu. Bu duruma kullanıcılardan gelen yoğun tepki üzerine WhatsApp geri adım attı.

iOS kullanıcıları dikkat! WhatsApp aramaları değişiyor


iOS kullanıcıları dikkat! WhatsApp aramaları değişiyor

WhatsApp aramaları, en süratli VoIp çözümlerinden biri olsa da bazı zorluklar çıkaran bir arayüze sahipti. Nihayet tasarım değişiyor.

WhatsApp, kamera arayüzünü gene değiştirdi

WABetaInfo’nun paylaşımına nazaran, WhatsApp’ın iOS uygulaması için gösterilen 22.5.0.70 beta güncellemesiyle kamera arayüzüne medya çubuğu geri geldi. Artık kullanıcılar eskiden olduğu benzer halde, birine fotoğraf/video göndermek yada durum paylaşmak istediklerinde galerideki son medyaları hızlıca seçebilecekler.

whatsapp kamera
WhatsApp kamera arayüzü Sol: Eski – Sağ: Yeni (Kaynak: WABetaInfo)

iPhone’unuzda WhatsApp beta kullanıyorsanız, App Store’dan son güncellemeyi yükleyerek yeni arayüze kavuşabilirsiniz. Beta’da değilseniz özelliğin size ulaşmasını beklemeniz gerekiyor. WhatsApp’ın denetim etmiş olduğu özellikler genel olarak kısa süre içinde genel kullanıma sunuluyor. Dolayısıyla medya çubuğunun gelmesi de oldukça sürmeyecektir.

Meta’ya bağlı mesajlaşma platformunun yapmış olduğu yenilikler bununla sınırı olan değil. WhatsApp geçtiğimiz günlerde iOS uygulamasında sesli aramalar arayüzünü de güncellemişti. Yeni tasarımla birlikte katılımcılar bir kutu içinde gözükecek. Ek olarak ses dalgaları yardımıyla o an kimin konuştuğunu algılamak mümkün olacak.

Peki ya sizler bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmında yada SDN Forum’da belirtebilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.