WhatsApp, Ortak Hesap testlerine başladı!

13.11.2022
WhatsApp, Ortak Hesap testlerine başladı!


Meta’nın anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda birçok özellik üstünde çalışıyor. Bunlardan birisi de Ortak Hesap. Söz mevzusu özellik ile artık birden fazla cihazla tek hesaba bağlanabileceğiz. İşte ayrıntılar… WhatsApp, Ortak Hesap hususi durumunu denetim ediyor! WhatsApp’ın yeni özelliği, 4 değişik cihazın tek hesaba senkronize olarak bağlanmasına olanak sunuyor. Organik neredeyse denetim aşamasında ve […]

Meta’nın anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son zamanlarda birçok özellik üstünde çalışıyor. Bunlardan birisi de Ortak Hesap. Söz mevzusu özellik ile artık birden fazla cihazla tek hesaba bağlanabileceğiz. İşte ayrıntılar…

WhatsApp, Ortak Hesap hususi durumunu denetim ediyor!

WhatsApp’ın yeni özelliği, 4 değişik cihazın tek hesaba senkronize olarak bağlanmasına olanak sunuyor. Organik neredeyse denetim aşamasında ve yalnızca tester grubundaki Android kullanıcılarına sunuldu. Özelliğin tüm WhatsApp kullanıcılarına ne zaman sunulacağı belirsizliğini koruyor. Yalnız tahminler, önümüzdeki ayı işaret ediyor.

WhatsApp, Eşlik Modu özelliğini test ediyor!

Ortak Hesap hususi durumunun etken olup olmadığını WhatsApp kayıt kısmından denetim edebilirsiniz. Bunun için uygulamayı telefonunuzdan silmeniz (Mesajlarınızı yedeklemeyi dikkatsizlik etmeyin) gerekiyor. İkinci telefondan hesaba giriş yapabilmek için kayıt kısmından sağ üstteki üç nokta ikonuna basmalı, sonrasında ise “Cihaza bağlan” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçenek sizde görünmüyorsa, denetim kullanıcısı değilsiniz anlama gelir.

WhatsApp’tan yeni özellik: Gruplar susturuluyor!


WhatsApp’tan yeni özellik: Gruplar susturuluyor!

Birçok insanoğlunun dahil olduğu WhatsApp grupları, artık sessize alınıyor. Peki hangi durumda? İşte ayrıntılar…

WhatsApp’tan aramalar için yeni mod geliyor!

Ortak Hesap ile dikkatleri üstüne çeken WhatsApp, geçtiğimiz günlerde grupların otomatikman sessize alınacağı bir özellik üstünde çalıştığını duyurdu. Dün ise bu özelliği kati sürüme getirdi. Bu şekilde kalabalık gruplara haiz kullanıcıları gereksiz bildirimlerden kurtarmayı planlıyor. WhatsApp’ın bu özelliğin arkasına denetim etmiş olduğu Rahatsız Etmeyin modu da gene benzer bir işlevle çağrılar için çalışacak.

Bu mod ise aramaları otomatikman kapatacak. Özetlemek gerekirse kullanıcılar dinlenmek istediklerinde ve meşgul olduklarında çağrıları görmeyecek. Denetim aşamasında olan bu özellik telefonlarda olan klasik Rahatsız Etmeyin ile benzerlik gösteriyor. Fakat yalnızca bağlı olduğu uygulama için çalışıyor.

Peki sizler WhatsApp’ın Ortak Hesap hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce kullanışlı bir özellik mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.