WhatsApp sesli arama kapasitesini 32 katılımcıya çıkarıyor

22.04.2022
WhatsApp sesli arama kapasitesini 32 katılımcıya çıkarıyor


WhatsApp arkadaşlarınızla ve ailenizle söyleşi etmek için tasarlanmış bir uygulama. Bir tek son yıllarda iş hayatına açılmanın yanı sıra daha oldukça sayıda insanı tek sohbette bir araya getiriyor. Firmalar için ücretli bir sürüm hazırlayan WhatsApp, şimdi de grup görüşmesine daha oldukça katılımcı eklemeye izin verecek.

İster iş arkadaşları arasındaki koordinasyonu sağlamak ister dünyanın her yerinden insanları bir araya getirmek olsun, WhatsApp grup sohbetlerini geliştirmek istiyor. WhatsApp tarafınca iOS cihazlara sunulan yeni özellik, 32 kişilik grup aramaları yapılmasına fırsat tanıyor.

WhatsApp ücretli oluyor: Ama sandığınız gibi değil


WhatsApp ücretli oluyor: Fakat sandığınız şeklinde değil

Instagram’dan sonrasında WhatsApp Business uygulamasına da abonelik sistemi geliyor, ek özellikler ücretli olacak.

WhatsApp ile 32 katılımcıya kadar sesli arama yapılabilecek

Salgının başlangıcından bu yana WhatsApp, Zoom şeklinde diğeri uygulamalar ile rekabet edebilmek için grup ve görüntülü arama hizmetine iyileştirmeler yapıyor. 2021’in sonunda, iştirakçilerin bu toplantılara erişimini kolaylaştırmak için yeni bir kısayol ekledi, şimdi ise arama kapasitelerini 32 kişiye çıkarıyor.

Yeni özellik, her ne kadar iş dünyası için birazcık gecikmeli olsa da, öğrenciler ve aileler için son aşama kullanışlı şeklinde duruyor. Son yıllarda insanoğlu, aileleri ve dostlarıyla sanal ortamlarda bir araya geldikleri için iletişimi koordine etmeye destek olabilir.

WhatsApp’ın gruplar için sunmuş olduğu sesli konuşma özelliği daha ilkin en fazla sekiz katılımcıya izin veriyordu, iOS için getirilen yeni güncellemeyle birlikte bu kapasite 32’ye çıkarılmış durumda.

WhatsApp, daha oldukça katılımcıyla görüşmeye izin vermenin yanı sıra, 22.8.80 sürümü güncellemesinde ses tasarımında da değişiklikle yapmış oldu. Arama esnasında arayüze beraber rol alan ses dalgalarını güncelleyen platform, çoklu sohbetlerde konuşan kişiyi öne çıkaracak.

iOS cihazlar için sunulan WhatsApp 22.8.80 sürümü ile 32 kişiye kadar arama yapma fırsatından yararlanabilirsiniz. Android için de kısa sürede geleceği belirtilen güncellemenin, masaüstü uygulamasına bir süre süresince sunulmayacağı dile getirildi.

Peki ya siz WhatsApp tarafınca sesli arama desteğinin genişletilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.