WhatsApp, Topluluk özelliği için emekleri hızlandırdı

27.01.2022
WhatsApp, Topluluk özelliği için emekleri hızlandırdı


Dünyanın önde gelen mesajlaşma platformu WhatsApp, bünyesine her geçen gün yeni özellikler katıyor. Uygulama, sık sık getirmiş olduğu yeni özellikler yardımıyla kullanıcılarına daha rahat bir kullanım alanı sağlıyor. Bu çeşitli yenilikler kişilerin birbiri ile olan etkileşimini arttırıyor ve daha oldukca kişiyi kendine çekiyor.

Kısa sürede Topluluklar hususi durumunu denetim eden platform, şimdi bunu iyi mi daha yararlı hale getirebileceğini planlıyor. Toplumsal medya uygulamaları, başka platformlardan olan özellikleri sık sık kendilerine de getiriyor. Bu durum da hesapların daha fonksiyonlu hale gelmesini sağlarken, gittikçe birbirlerine benzemesine de niçin oluyor.

WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini duyurdu!


WhatsApp, iOS için yeni özelliklerini duyurdu!

WhatsApp, iOS kullanıcılarının platform içi deneyimlerini arttırmak için yeni bir güncelleme getirdi. İşte yenilikler…

WhatsApp Topluluk özelliği nedir ve ne işe yarayacak

Haberi meydana getirilen, hatta denetim edilen WhatsApp – Topluluklar fonksiyonu uzun süredir kullanıcılar tarafınca planlanıyor. Bundan dolayı yeni özellik, büyük oranda insanı etkileyecek ve işlerini kolaylaştıracak. Topluluklar yardımıyla grup yöneticileri, tek bir topluluk evi altında tüm grupları takip edip, gruplar içinde gezecek ve düzenleyecek.

Topluluklar sayesinden birçok gruba yöneticilik icra eden iş sahipleri, marka yöneticileri yada bir okula ve kursun başındaki insanoğlu rahatlayacak. Yöneticiler, üyeleri Topluluk Davet Bağlantısı vasıtasıyla gruba ekleyecek. Şu an üstünde çalışılan özelliğin ne zaman geleceği ise şimdilik belirsiz durumda.

Üstünde çalışılan diğeri yeni özellikler

Whatsapp Topluluklar hususi durumunun yanında birçok yeni niteliğin de üstünde çalışıyor. Bunlardan ilki kurşun kalem kullanımı. Üstünde çalışılan kurşun kalem özelliği, artık kullananların değişik kalemler yardımıyla fotoğrafların ve videoların üzerini çizip düzenleyecekler. Şimdilik tek bir kalemi olan kontakt uygulaması çeşitliliği arttıracak görünüyor.

Diğeri yeni özellik ise üstünde uzun süredir çalışmış oldukları ve kısa sürede çıkması beklenen bir özellik. WhatsApp’tan ileti bildirimi erişince bildirim çubuğunda an yalnız ileten kişinin adı ve mesajı yazıyor. Fakat kısa zamanda gelmesi beklenen özellik yardımıyla artık bildirim çubuğunda mesajı ileten kişinin profil fotoğrafı da görünecek.

Bir diğeri ve üstünde çalışmış olduğu malum son özellik ise sesli not ön seyretme özelliği. Sesli ileti gönderirken kimi vakit kendi sesimizi beğenmiyoruz ya da istediğimizi tam olarak anlatamıyoruz. Bu yüzden kullanıcılar internetini kapatıp sesli mesajlarını dinliyor ve kendi onaylarından geçirip yolluyorlar. Fakat yeni fonksiyon yardımıyla artık uzun sürede bunu hayata geçirmeye gerek kalmayacak. Öncesinden gözden geçirip yollayacaklar.

Siz okuyucularımız üstünde çalışılan WhatsApp özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aralarında gelmesini beklediğiniz var mı? Düşünceleriniz yorum yaparak bizlere aktarabilirsiniz…


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.