Whatsapp Web Karanlık Modu Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web Karanlık Modu Nasıl Kullanılır?

Whatsapp web karanlık mod ile birlikte kullanıcılar, gözleri yorulmadan daha fazla mesajlaşabilecek. Güncellemenin amacı kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak. Fakat, çoğu kişi tarafından karanlık modun web üzerinden nasıl açılacağı bilinmiyor.

Bilindiği üzere Whatsapp, sadece telefonda kullanılmıyor. Aynı zamanda bilgisayarlarda da kullanılan Whatsapp, çeşitli güncellemeler ile sektördeki liderliğini korumak istiyor. Whatsapp karanlık mod ilk etapta sadece telefonlara gelmişti. Fakat, sonradan alınan karara göre Whatsapp karanlık mod bilgisayar üzerinde de kullanılmaya başlandı. Yapılan bu güncellemeden sonra sizlere, Whatsapp web karanlık mod açma? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Whatsap Web Karanlık Mod Nasıl Yüklenir?

Whatsapp karanlık mod ile birlikte birçok kullanıcı da Whatsapp’ı webden kullanmaya başladı. Fakat, bazı kullanıcılar modun nasıl açılacağı hakkında pek bilgi sahibi olamadılar. Biz de bu yayınımızda Whatsapp web’de karanlık mod nasıl açılır? Sorusuna istinaden bir yönerge hazırladık;

 1. İlk olarak bu bağlantıya tıklayan Whatsapp web karanlık mod için gerekli bütün dosyaları indirin.
 2. Daha sonra Whatsapp Web’in resmi uygulamasını bilgisayarınıza indirin.
 3. İndirmiş olduğunuz Whatsapp Web uygulamasını kurun ve daha sonra açın.
 4. Daha önceden indirmiş olduğunuz dosya içerisinden WADark dosyasını bulun ve çıkartın
 5. Çıkardığınız dosyayı çalıştırdığınızda artık Whatsapp Web çalışır duruma gelecek.
 6. Eğer, karanlık moddan memnun kalmazsanız ve kaldırmak isterseniz, WADark klasörünü silin. Whatsapp Web normale dönecektir.

MacOS işletim sistemine sahipseniz yükleme esnasında güvenlik uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. WADark yüklerken aldığınız güvenlik problemini çözmek için Ayarlara gidin ve yüklemeye izin verin. Eğer, Windows kullanıyorsanız ve bu problem yoksa her programı açtığınızda karanlık mod ile karşılaşacaksınız.

Tarayıcı Üzerinden Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web tarayıcı üzerinden de kullanabilir. Fakat, tarayıcı üzerinden karanlık modun nasıl açılacağı hakkında henüz yeterli bilgi yok. Bizler, Whatsapp web karanlık modu sizler için detaylı araştırdık ve tarayıcı sürümünü de bulduk.

 1. Whatsapp’ın resmi sitesine girin ve Whatsapp Web’e girin.
 2. QR Code kullanarak Whatsapp’a giriş sağlayın.
 3. Whatsapp Web açıldığında sağ tarafa tıklayın ve ‘’incele’’ seçeneğine tıklayın.
 4. Konsolun üstünde ‘body class=’’web’’ yazan yeri göreceksiniz.
 5. Burada web yazan yeri ‘’web dark’’ olarak değiştirin. Değiştirdikten sonra entere basın incele kısmından çıkış yapın. Göreceksiniz ki artık Whatsapp Web karanlık modda çalışacak.
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.