WhatsApp’a ChatGPT ilave ederek otomatik ileti göndermek

28.02.2023
WhatsApp’a ChatGPT ilave ederek otomatik ileti göndermek


OpenAI tarafınca geliştirilen yapay zeka destekli söyleşi robotu, bir yazılımcı tarafınca değişik bir alanda kullanıldı. Birçok alanda örneksiz içerikler üreten ChatGPT, son zamanlarda oldukça popüler. Yazılımcı Daniel Gross’un emek vermesi yardımıyla ChatGPT, WhatsApp üzerine entegre edilerek kullanıcılar adına ileti gönderebilecek. Peki, bu iyi mi mümkün? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım. ChatGPT entegre edilen WhatsApp, […]

OpenAI tarafınca geliştirilen yapay zeka destekli söyleşi robotu, bir yazılımcı tarafınca değişik bir alanda kullanıldı. Birçok alanda örneksiz içerikler üreten ChatGPT, son zamanlarda oldukça popüler. Yazılımcı Daniel Gross’un emek vermesi yardımıyla ChatGPT, WhatsApp üzerine entegre edilerek kullanıcılar adına ileti gönderebilecek. Peki, bu iyi mi mümkün? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

ChatGPT entegre edilen WhatsApp, neredeyse resmi değil!

Daniel Gross adlı yazılımcı, ChatGPT’yi Python kullanarak WhatsApp’a entegre etti. Bu sayede WhatsApp kullanıcısı herhangi bir harekette bulunmadan karşı tarafa otomatikman ileti gönderebilecek. Fakat belirtmek gerekiyor ki bu durum ne OpenAI tarafında ne de WhatsApp tarafında resmileşen bir durum.

Bir tek Daniel Gross tarafınca kişisel olarak geliştirdi. ChatGPT söyleşi robotunu WhatsApp üzerine etkinleştirmek için ilk olarak dosyaları dil kitaplığından indirmek gerekiyor. Ardında da WhatsApp-gpt-main dosyasını açarak server.py belgesini çalıştırmak gerekiyor. Bu şekilde ChatGPT, WhatsApp’a entegre edilmiş olacak.

ChatGPT, siber suçluların kötü amaçlı kullanımıyla tehlike saçıyor!

ChatGPT, siber suçluların kötü amaçlı kullanımıyla çekince saçıyor!

OpenAI tarafınca geliştirilen yapay zeka destekli söyleşi robotu ChatGPT, siber suçluların kullanımıyla çekince saçıyor! İşte detaylar…

Arkasına da ChatGPT çalışırken “Is” yazıp tamam tuşuna basmak gerekiyor. Bu şekilde WhatsApp hesabının telefon numarası, OpenAI’ın web sayfasına gidecek ve telefon numarası oraya kaydolacak. Son olarak da WhatsApp kullanıcısı, OpenAI web adresinden “İnsan olduğumu doğrula” seçeneği ile işlemi tamamlayabilir.

Öte taraftan bu bir özelliği iPhone Kestirmeler’den bunu yapmak mümkün. iPhone’dan ileti zamanlamak için aşağıda yer edinen adımları sırasıyla seyredebilirsiniz:

  • Kestirmeler uygulamasına girin
  • Kestirmeler uygulamasından alt sıradaki Otomasyon sekmesine geçiş yapın
  • Otomasyon sekmesinden Kişisel Otomasyon Yarat’a tıklayın
  • Günün belirli bir saati’ni seçin
  • Saat ve zamanı ayarladıktan sonrasında ilerleyin
  • İşlem Ekle’ye tıklayın
  • Tercihinize nazaran Bildiri Gönder ya da Arama’ya tıklayın
  • Bildiri kısmına istediğiniz iletiyi yazın ve Bitti’ye tıklayın

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.