WhatsApp’ın masaüstü uygulamasında dikkat çeken yenilik

15.01.2022
WhatsApp’ın masaüstü uygulamasında dikkat çeken yenilik


Sevilen anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, masaüstü uygulamasını güncelledi. Beta kullanıcılarının erişimine oluşturulan güncelleme uygulamanın yazılım sürümünü 2.2201.2’ye yükseltti. Meta’ya bağlı olan mesajlaşma platformu, 2.2201.2 sürümüyle birlikte ‘Desktop Beta’ programının kullanıcı arayüzünde birkaç değişiklik yapmış oldu.

Artık WhatsApp Desktop’u karanlık modda kullanırken, söyleşi baloncukları daha koyu yeşil gözükecek. Önceki sürümlerde de baloncukların rengi yeşildi, yalnız WhatsApp yeni sürümde yeşili belirgin hale getirdi. Ek olarak ileti yazma alanı evvel oval bir görünüme sahipken; 2.2201.2 sürümünde ise dikdörtgene daha oldukca benziyor.

WhatsApp sesli mesajlar için beklenen özellik geliyor!


WhatsApp sesli mesajlar için beklenen özellik geliyor!

WhatsApp, beta sürümünde uzun ve can sıkan sesli mesajları dinlemeyi kolaylaştıracak bir özellik üstünde çalışıyor.

WhatsApp masaüstü uygulamasının yeni hali

Popüler mesajlaşma platformu, 2.2201.2 sürümünü Cuma günü yayınladı. Güncelleme neredeyse beta aşamasında olduğundan size erişmesi süre alabilir. Diğeri taraftan WABetaInfo, WhatsApp masaüstü uygulamasının yeni halinin ekran görüntüsünü aktardı.

WhatsApp’ın masaüstü sürümü güncellendi – üstteki eski, alttaki yeni

Sizler de WhatsApp Desktop Beta programına katılarak, mesajlaşma uygulamasının yeni özelliklerini bilgisayarda deneyebilirsiniz. Betaya erişim sağlamak için Windows yada macOS sürümünden birini yüklemeniz gerekiyor. Arkasından telefonunuzda WhatsApp ayarlarına girip Bağlı cihazlar menüsündeki QR kodu WhatsApp’ın masaüstü uygulamasına okutun.

QR kodu okuttuktan sonrasında WhatsApp, telefonunuzdaki mesajları masaüstü uygulamasına taşıyacak. Artık platformu bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Yalnız beta sürümü stabil olmadığı için kullanım deneyiminizi negatif etkileyecek hatalar barındırabilir. Bu yüzden yüklemeden ilkin iki kez düşünün. Ek olarak WhatsApp’ın denetim etmiş olduğu özellikleri tüm beta üyelerine göndermediğini ve kademeli olarak erişime açtığını da belirtelim.

WhatsApp’ın UWP uygulaması da güncelleniyor

WhatsApp, Windows işletim sistemli bilgisayarlar için yeni masaüstü uygulamasını Kasım ayında kullanıma açtı. Söz mevzusu uygulama UWP (Evrensel Windows Platformu) tabanlı olmasıyla öne çıkıyor. Denetim aşaması halihazırda devam eden yeni WhatsApp’ın Beta sürümü Microsoft Store üstünden yüklenebiliyor.

Eğer kullanmak isterseniz WhatsApp Beta’yı Microsoft Store üstünden Windows 10 ve üstü bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonrasında telefonunuzdaki QR kodu okutmanız kafi. Bunu yaptığınızda telefonunuzdaki mesajlar saniyeler içinde bilgisayar ile senkronize olacaktır.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.