WhatsApp’ta iyi mi görünmez olunur? İşte yolları

20.01.2023
WhatsApp’ta iyi mi görünmez olunur? İşte yolları


WhatsApp, kuşkusuz dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Bir tek milyonlarca insanoğlunun yer almış olduğu bu platformda kullanıcılar, bazı durumlarda görünmez olmak ve kendilerini soyutlamak isteyebiliyor. Her her neyse ki WhatsApp’ta da görünmez olmanın bazı yolları var. Bu yolları, sizin için içeriğimizde anlattık. Peki WhatsApp’ta iyi mi görünmez olunur? İşte uygulamada adeta hayalet olmanın yolları.

WhatsApp’ta görünmez olmak bu adımları takip edin!

WhatsApp, kısa süre ilkin bir güncelleme yayınlayarak bünyesine yeni özellikler ekledi. Bu özellikler içinde gizlilik alanında görünmez olmak için bir yenilik de geldi. WhatsApp Son Görülme ve Çevrim içi bölümünden lüzumlu ayarları yaparak kalıcı bir halde görünmez olmak artık mümkün.

Yukarıdaki görsellerdeki şeklinde ayarları düzenleyerek WhatsApp’ta görünmez olmak mümkün. Bu ayarları yapmak için ayarları aşağıdakileri sırayla takip edebilirsiniz:

WhatsApp ve Telegram’ın sonu mu geliyor? Google’ın yeni mesajlaşma sistemi RCS için Apple’ı ikna etmesi gerekiyor!


WhatsApp ve Telegram’ın sonu mu geliyor? Google’ın yeni mesajlaşma sistemi RCS için Apple’ı ikna etmesi gerekiyor!

Google tarafınca sunulan ve Apple’ın kabul etmediği RCS hizmeti nedir? WhatsApp ve Telegram’ın sonunu getirebilir mi?

  1. WhatsApp Ayarlar
  2. Gizlilik
  3. Son Görülme ve Çevrim içi
  4. Asla Kimse ve Son Görülme Bilgisiyle Aynı

WhatsApp üstünde görünmez olmak için bir diğeri yol ise uzantı eklemek. Fakat bu uzantı bir tek WhatsApp Web için gerçekleşiyor. Google’dan WAIncognito eklentisini kurduktan sonrasında “Don’t send last seen updates” seçeneği yardımıyla son görülme ve okundu bilgileri kapanıyor.

Anlık mesajlaşma platformunda görünmez olmanın bir diğeri yolu ise iletiyi bildirim kutusundan cevaplamak. Uygulamaya girmeden bildirim kutusundan yanıtlanan mesajla karşıdaki kullanıcı, çevrim içi olup olamayacağını anlamayacak. Bu sayede ilk anlattığımız ipucu ayarlarını güncellemeden bir tek belirli kişilerle bildirim kutusu üstünden yazışma sağlanabilir.

WhatsApp’ta görünmez olmanın bir diğeri ipucu da mesajı interneti kapattıktan sonrasında yanıtlamak. Platformdan ileti ulaştıktan sonrasında bağlı olunan Wi-Fi ya da Hücresel Veri’yi kapatarak ileti yanıtlanırsa son görülme tarihinde herhangi bir değişiklik olmaz. Fakat organik ki mesajın karşı tarafa iletilmesi için uygulamadan çıkış yaptıktan sonrasında internete tekrardan bağlanmak gerektirme ettiğini unutmamak lazım.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin görünmez olmak için bunlar haricinde herhangi bir taktiğiniz var mı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.