WhatsApp’tan market alışverişi süreci başlıyor!

29.08.2022
WhatsApp’tan market alışverişi süreci başlıyor!


Dünyanın en popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp, yapmış olduğu yeniliklerle kullanıcı deneyimini arttırmayı planlıyor. Şirket, platformun hizmetini genişletmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren şirket, JioMart ile ortaklığa gidiyor.

Meta, JioMart ile market alışverişini WhatsApp’a getiriyor

WhatsApp’ın çatı şirket olan Meta, platformun kullanım alanlarını genişletmek için düğmeye bastı. Şirket bugün Hindistan’da e-ticaret girişiminde bulunmuş oldu. Meta, JioMart ile işbirliğine giderek platformda market alışverişi hizmetini vermeye başladı.

WhatsApp gruplarına hayat kurtaran bir özellik geliyor!


WhatsApp gruplarına yaşam kurtaran bir özellik geliyor!

WhatsApp, grup sohbetlerinde Telegram benzeri profil fotoğrafları getiriyor. Gruplarda kimin bildiri attığı daha kolay belirlenecek.

Meta, JioMart’ın tüm bakkal kataloğuna WhatsApp’ta göz atabileceklerini, sepete ürün ekleyebileceklerini, anında mesajlaşma hizmetinden ayrılmadan yöresel ödeme ile alabileceğini belirtti. Öte taraftan firmanın CEO’su Mark Zuckerberg, bu girişimin iki ilkin denenmeye başladığını ve tüm dünyaya yaymak istediğini belitti. Zuckerberg, anlaşmayı şu ifadelerle deklare etti.

Hindistan’da JioMart ile ortaklığımızı başlatmaktan coşku duyuyoruz. Bu, WhatsApp’taki ilk uçtan uca alışveriş deneyimimiz. İnsanlar artık JioMart’tan yiyecek satın alabilirler. Ek olarak bunun benzer halde temelli deneyimler, insanların ve işletmelerin gelecek yıllarda kontakt kurma yolu olacak.

JioMart

Şirket, çevrimiçin alışveriş konusunu ciddiye alıyor. Öte taraftan WhatsApp’ın mesajlaşma dışındaki tek girişi,mi bununla sınırı olan değil. Şirket, şu anda Beta aşamasına girmeye hazırlanan Haritalar özelliği üstünde çalışıyor. Haritalar ile birlikte WhatsApp üstünden yakınlardaki market, kafe, otel ve benzeri birçok yer görüntülenebilecek.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.