Windows 10 Hızlandırma Ayarları Yapımı

31.05.2020
Windows 10 Hızlandırma Ayarları Yapımı

Windows 10 hızlandırma işlemi için birçok önerimizi liste  halinde sizlere sunduk. Aşağıda verdiğimiz öneriler ile birlikte kasma probleminizi çözebilirsiniz. Verilen öneriler evde denebilecek önerilerdir. Bu yüzden dolayı da hiçbir destek almadan kendiniz halledebilirsiniz.

Hangi çağda olursanız olun hangi bilgisayarı kullanırsanız kullanın mutlaka hızlandırma işlemine ihtiyacınız oluyor. Bu bağlamda da en son olarak piyasaya sürülen Windows 10’un hızlandırma ayarlarını yapacağız. Windows 10 hızlandırma ayarları ile birlikte kas sorununuz en aza inecek ve bu bağlamda da bilgisayarınızın performansı artacak.

Windows 10 performans ayarları, birçok nedene bağlı olarak düşük olabilir. Yapacağınız ufak dokunuşlarla bunun üstesinden gelmeniz mümkün.

Windows 10 Hızlandırma Nasıl Yapılır?

Windows 10 hızlandırma işlemi yapmak için sizlere önereceğimiz birçok şey var. Bu öneri aşağıda sıraladık bu önerileri takip ederek hızınızı arttırmanız mümkün.

  • Uyku modunu asla kullanmayın.
  • Arana dizini oluşturmayı kapatın.
  • Gereksiz yere duran programları kaldırın.
  • Sabit diski birleştirme işlemi uygulayın.
  • RAM yükseltmek de mükemmel bir çözüm olabilir. Ram yetmediğinden dolayı bazı zamanlarda kasma yaşanabilir.
  • Saydamlığı ortadan kaldırın.
  • Windows 10’da bulunan otomatik bakım modunu açın ve bakımı yapın.
  • Kullanmadığınız görsel efekt varsa devre dışı bırakın.
  • Başlangıç kısmında bulunan işe yaramayan programları devre dışı bırakın.
  • Güç ayarlarında değişiklikler yapın.

Windows 10 Hızlandırma İşlemi İçin Alternatifler

Windows 10 hızlandırma için yukarıda birçok yöntemden bahsettik. Bu yöntemlerden basit olanlardan başlamakta fayda var. İlk olarak güç ayarlarını değiştirin. Bunu denetim masasından kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha sonra eğer, görsel efektleri kullanmıyorsanız devre dışı bırakın. Sabit diskte kullanılmayan dosyalar olabilir. Bu nedenden dolayı da sabit diski temizleyin.

Bütün Windows işletim sistemlerinde bakım modu bulunmaktadır. Bu bakım modları bilgisayardaki hataları bularak düzeltme girişimindedirler. Bu yüzden dolayı da bakım modunu etkinleştirin. Eğer, arka planda çalışan gereksiz programlar varsa onları da kapatmayı ihmal etmeyin.

Bilgisayarınızın bakımlarını aksattığınızda da yavaşlama yaşanabilir. Bu yüzden dolayı da ek olarak bilgisayarınızın bakımlarını aksatmamanızda fayda var.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.