Windows 11 hatası, kullanıcıları iki arada bir derede bıraktı

26.02.2022
Windows 11 hatası, kullanıcıları iki arada bir derede bıraktı


Windows 11 yada 10 yüklü bilgisayarını yazılımsal olarak temizlemek isteyenlerin başvurduğu yöntem bir çok vakit sıfırlama oluyor. USB bellek ile temiz kurulum yapmak da bir tercih, bir tek bu kadar teknik bilgisi olmayanlar Microsoft’un ayarlara yerleştirdiği “Bu bilgisayarı sıfırla” hususi durumunu kullanabiliyorlar.

Bir kullanıcı bilgisayarını sıfırlamak istediğinde “Dosyalarımı sakla” ve “Her şeyi kaldır” olmak suretiyle iki seçenekle karşılaşıyor. İlki isminden de tahmin edileceği suretiyle diskteki kişisel dosyalara dokunmayıp uygulamaları kaldırırken; ikinci seçenek ise fotoğraf, video vb. kişisel dosyalarla birlikte diski tamamen temizliyor.

Kafaları karıştıran Windows 12 iddiası!


Kafaları karıştıran Windows 12 iddiası!

Microsoft’un Windows 11’i piyasaya sürmesinin üstünden bir tek birkaç ay geçmiş olmasına rağmen Windows 12 geliştirme iddiası ortaya çıktı!

Windows 11’in sıfırlama özelliği muntazam çalışmıyor mu?

Windows 11 işletim sistemli bilgisayarlarda “Her şeyi kaldır” hususi durumunun muntazam bir halde çalışmadığı ve dosyaları silmediği ortaya çıktı. Microsoft, probleminin fark edilmesi üzerine internet sayfasında bir duyuru yayınlayarak niçin kaynaklandığını deklare etti.

windows 11 pil tüketimi

Paylaşılan bilgiye bakılırsa, eğer bilgisayarda OneDrive eşitlemesi açıksa ve fotoğraf, video şeklinde kişisel dosyalarınız OneDrive hesabınızla senkronize edilmişse, “Her şeyi kaldır” seçeneğiyle bilgisayarı sıfırlasanız bile dosyalar diskten silinmiyor. Sıfırlama işlemi tamamlanıp PC açıldıktan sonrasında cihazda kalmaya devam ediyor.

Microsoft, bu sorundan etkilenmemek için ne yapılması gerektirme ettiğini de detaylandırdı. Açıklamaya bakılırsa eğer “Her şeyi kaldır” özelliğiyle bilgisayarı sıfırlamadan ilkin, OneDrive hesabınızın bağlantısını keserseniz (senkronizasyon işlemi durdurulacağı için) kişisel dosyalarınız sorunsuz bir halde silinecek. Şirket, probleminin çözümü üstünde çalıştığını açıklasa da, net bir tarih vermedi.

Ek olarak oldukça yakında Windows 11’in ilk büyük güncellemesi de yayınlanacak. Yeni sürümle birlikte Microsoft, işletim sisteminin çıkışından beri kullananların bildirdiği problemlerin büyük çoğunluğunu düzeltecek. Bu anlamda güncelleme büyük önem taşıyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.