Windows 11, yeni güncellemesiyle oyuncuların yüzünü güldürecek!

03.02.2022
Windows 11, yeni güncellemesiyle oyuncuların yüzünü güldürecek!


2021’in son çeyreğinde çıkış icra eden ve senelerdir alışılagelmiş tasarım hatlarının dışına çıkan Windows 11, bununla birlikte getirmiş olduğu hatalar ile ilk etapta can sıksa da süratli müdahaleler ile daha stabil bir hal almıştı. Microsoft, hataların büyük çoğunluğunu giderse de kullanıcılar bu sürümden Windows 10 kadar memnun kalmadı. Bir tek şirket, Windows 11 için yayınladığı güncellemeler ile daha stabil bir işletim sistemi meydana getirmeye çalışıyor. Son gösterilen paket, oyuncuları mutlu edecek düzeltmeler ile geliyor.

Microsoft, Windows 11 için yayınladığı güncelleme ile oyuncuların yüzünü güldürecek. İlk etapta oyunculardan geçer not almayan sistem, yavaş yavaş daha iyi hale getirilirken, son güncelleme daha fazlaca oyuncu odaklı oldu.

Kullanıcıları çileden çıkaran Windows 11 hatası düzeltildi


Kullanıcıları çileden çıkaran Windows 11 hatası düzeltildi

Windows 11’in SSD’lerde önemli bir performans problemi var, bir tek yaklaşan yeni güncelleme bu problemi halledecek.

Windows 11’in diske yazma problemi çözüldü

Gösterilen yeni KB5008353 güncellemesi ile bazı önemli sorunları aşan Windows 11, Windows Insider programına (beta sürecine) dahil olmayan kullanıcılar tarafınca da indirilebiliyor. Güncelleme, bilhassa performans tarafına odaklanıyor ve oyuncular başta olmak suretiyle bilgisayardan performans gerektiren işlemler icra eden kullanıcıları mutlu etmeyi hedefliyor.

Yeni sürümde yaşanmış olan SSD ve HDD bazlı performans sorunlarının önüne geçen KB5008353 güncellemesi, okuma/yazma işlemlerinde yavaşlık yaşanmasına engel oluyor. Ek olarak bu işlemler esnasında yaşanmış olan buglar da giderildi. Güncellemenin notlarında “Yazma işlemlerinde gereksiz eylemler gerçekleştirerek Windows 11’deki tüm disklerin (NVMe, SSD, HDD) performansını etkileyen bir sorun ele alındı.” ibaresi yer aldı.

Bu güncelleme oyuncular için oldukça önemli olurken, kullananların Windows 11’e geçişlerinin hızlanması planlanıyor. Peki sizler Windows 11’le ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce Windows 11 ne zaman stabil bir hal alacak? Yeni işletim sistemi ile ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı aşağıdan belirtebilirsiniz…


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.