Windows 11’i kıskandıran Windows 7 2022 Edition ile tanışın

25.09.2022
Windows 11’i kıskandıran Windows 7 2022 Edition ile tanışın


Averaj bir yıl ilkin kullanıcılara oluşturulan Windows 11, Microsoft’un beklediği pazar payına ulaşmış değil. Son aylarda kullanıcı sayısını artırmış olsa da, açık ara farkla Windows 10’un ardında. Popülerlik mevzusunda üçüncü sırada Windows 7’nin bulunduğunu göz önünde bulundurarak, Windows 7 2022 Edition’ın ne kadar oldukça istendiğini tahmin edebiliyoruz.

‘Keşke gerçek olsa’ dedirten Windows 7 2022 Edition konsepti

Windows 7, 12 yıl ilkin çıkış yapmış olmasına rağmen, binlerce kullanıcı tarafınca en iyi işletim sistemi olarak kabul ediliyor. Bu mevzuda Microsoft sessiz kalsa da, grafik tasarımcılar konsept yapmaktan geri durmuyor.

Daha ilkin Windows XP 2022 Edition’ı da tasarlayan konsept sahibi Addy Visuals, şimdi de Windows 7’yi elden geçirdi. 12 yaşındaki işletim sisteminin günümüzde iyi mi görüneceğini tahmin eden tasarımcı, “Sizin Bilgisayarınız, Basitleştirilmiş” sloganından yola çıktı.

Microsoft bile beklemiyordu! Windows 11 hızla büyüyor


Microsoft bile beklemiyordu! Windows 11 hızla büyüyor

Windows 11 kullanım oranı son bir ayda hızla arttı. Windows 10’un takip edeni olan yeni işletim sistemine geçmeli misiniz?

“Basitleştirilmiş” bir tasarıma haiz olan Windows 7 2022 Edition; birden fazla masaüstü, sekmeli Dosya Gezgini ve dinamik duvar kağıtları benzer şekilde yenilikçi özelliklere haiz. Ek olarak Windows 7’nin Başlat menüsü de döşemelerin ortadan kaldırılmasıyla daha şık görünüyor.

Bu Windows 7’nin bir tek bir konsept emek vermesi bulunduğunu ve resmi bir tasarım olmadığını belirtmek gerekiyor. Ek olarak Microsoft’un 2020’den bu yana Windows 7’den desteğini çektiğini hatırlatalım.

Nisan ayı verileri Windows 11’in yüzde 19,4’lük bir pazar payına haiz bulunduğunu göstermişti. Şu demek oluyor ki Mayıs ayı itibarıyla yüzde 23,1’e genişleyen Windows 11 kullanım oranı, bundan önceki aya kıyasla kabaca 4 puan artmış benzer şekilde duruyor.

YouTube video

SDNShiftdelete.net

Araştırma şirketi StatCounter tarafınca meydana getirilen Windows kullanım raporu ise Windows 11’in tüm Windows sürümleri içinde üçüncü sırada bulunduğunu ortaya koydu. Mayıs ayı itibarıyla yüzde 10 paya haiz olan Windows 11’in derhal önünde ise sırasıyla Windows 7 (yüzde 13) ve Windows 10 (yüzde 71) yer aldı.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.