WooCommerce Nedir? Nelere Dikkat Edilir?

13.05.2020
WooCommerce Nedir? Nelere Dikkat Edilir?

WooCommerce eklentisi, WordPress üzerinde bulunan ve ücretsiz bir şekilde kullanılan bilen bir eklentidir. Bu eklentinin en büyük özelliği ise size e-ticaret sitesi kurma imkanı vermesidir. WooCommerce ile e-ticaret siteleri kurabilirsiniz.

WooCommerce temaları seçilirken birçok belirsizlik yaşanıyor. Sebebi ise WordPress’de çok fazla temanın olması. Bu temalar arasından en güzellerini seçmek cidden zor. Bundan dolayı bu yazımızda en iyi WooCommerce temaları listesini sizler için hazırladık.

Online mağaza oluşturmak için kullanılan ve piyasadaki en popüler eklenti olan WooCommerce eklentisi ile birlikte hiçbir kodlama bilgisine sahip olmadan mağazanızı oluşturabiliyorsunuz. Hayali e-ticaret sitesi kurmak olan ve yazılım bilgisinden dolayı yapamayan kişiler için birebir olan bu eklentiye  göre birçok tema da mevcut. Tabi bu temalarda ücretli ve ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılıyor.

WooCommerce Temasını Nasıl Seçersiniz?

WooCommerce teması seçerken dikkat etmeniz gereken nokta; sıradan bir WordPress teması olmamalıdır. Çünkü, bu yazılım e-ticaret yazılımı olduğu için belli başlı temalar ile uyumludur. Kısacası tema seçerken şunlara dikkat etmelisiniz;

  1. WooCommerce ile uyumlu mu değil mi? İlk bakmanız gereken nokta bu.
  2. Tema hızlı mı?, Esnek mi? Erişi mi kolay mı? Bu sorulara evet cevabını veren temayı tercih edin.
  3. WordPress’de en çok kullanılan eklentileri çalıştırma konusunda problem çıkarmayacak temaları tercih edin.
  4. Bildiğiniz üzere Google’da üste çıkmak için Seo uyumlu bir siteye de ihtiyacınız var. Sitenin Seo uyumlu olup, olmadığına dikkat edin.
  5. Sitenizin tüm cihazlarda görünmesi ve hızlı olması için temanın mobil uyumluluk haline bakın.
  6. WooCommerce ürün oluşturma işlemi yaparken, birçok ürün ekleyip düzenleyeceğiniz için o temada sürükle-bırak sayfa oluşturucu özelliğinin olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekir.
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.