Worcation Nedir?

11.08.2020
Worcation Nedir?

Worcation nedir? diye merak ediyorsanız, eğer, tatil esnasında işlerle ilgileniyorsanız ve bu konuda amatörseniz bu yazımız tam da size göre. Çünkü, bu yazımızda tatildeyken işlere hakim olma konusunda birçok yöntemden bahsedeceğiz. Dilerseniz, olarak tanım ile başlayalım; Work ve vacation kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşan Worcation, iş ile tatilin birleştirilmesi anlamına gelir. Örneğin; tatil zamanlarında bazı kişilerin işlerine devam etmesi.

Diğer bir anlamı ile yarı tatil yarı iştir. Burada bahsedilen olay basit bir e-postaya girme işlemi veya online toplantılara katılma işlemi değildir. Burada tam zamanlı çalışma söz konusudur. Tabi, burada zaman yönetimini yapacak olan sizlersiniz.

Worcation Nedir ve Nasıl Verimli Hale Gelir?

Worcation nedir? Sorusunun cevabını yukarıda vermiştik. Sıra nasıl daha verimli hale gelebileceğinde. Verimli Worcation yapmak için İlk olarak yolculuk türünü zamanınıza göre belirlemelisiniz. Tatil yerine ne ile giderseniz gidin mutlaka zamanı iyi değerlendirmek adına iş materyallerinizi yanınızda taşıyın ve çalışmaya devam edin. Tabi, otobüste daha rahat çalışabilirsiniz ancak uçakta çalışamazsınız. Sebebi ise telefonları kapatmak zorunda olmanız. Uçuş esnasında güvenlik için telefonlar kapatılır. Bu yüzden dolayı da siz kimseye ulaşamazsınız, kimse de size ulaşamaz.

Bu nedenden dolayı daha ofline işleri halletme yoluna gitmelisiniz. Bilgisayarınızdaki dosyaları düzenleyebilir, sunumlar hazırlayabilirsiniz.

worcation-nedir

Worcation’da her zaman online destekli olarak gitmelisiniz. Ekibinizden destek almalısınız. Raporları yakından takip etmelisiniz. Bildiğiniz üzere uzaktan iş takip etmek bir hayli yorucudur.

Worcation Mantıklı Mı?

Worcation yapmak, bir bakıma mantıklı sayılabilir. Her ne kadar tatilde olursanız olun işlerinizin devam etmesi gereklidir. Bunun için de işleri yakından takip etmeniz gereklidir. Bu yüzden de Worcation mantıklıdır.

worcation-nedir

Ancak, hem tatil hem de işi aynı anda yürütemem diyorsanız, tavsiye etmeyiz. Çünkü, alabileceğiniz kötü kararlar hem sizi hem de işinizi olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden dolayı kendinizi tanıyın ve işlerinizi ona göre ayarlayın.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.