Word Alternatifi Olan LibreOffice Nedir?

25.05.2020
Word Alternatifi Olan LibreOffice Nedir?

Word alternatifi uygulamalar uzun süredir aranıyor. Özellikle de doların ciddi bir şekilde artış göstermesinden sonra arayış daha da arttı. Bu arayışın sonucunda sizlere LibreOffice’yi taktim edelim. Bu yazımızda LibreOffice nedir? LibreOffice kullanımı nasıl olur? Gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Dilerseniz, yazımıza geçelim

Word ile birlikte birçok yazı işlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Tabi, sadece yazı işlerimizi gerçekleştirmiyoruz. Slayt yapma, veriler hazırlama, birçok hazır çalışma yapma Office programları sayesinde bizlere sunuluyor. Fakat, programın edinilmesi konusunda çeşitli problemler yaşanabiliyor. Bunlardan birisi de programın ücretli olması.

Türkiye şartlarında herkesin bu programı almaya gücü yetemeyebilir. Bu noktada da Word alternatifi uygulamalar devreye giriyor. Elbetteki birçok alternatif uygulama var. Fakat, bizim bugünkü tanıtacağımız uygulama LibreOffice. Uygulamayı bizde denedik ve birçok olumlu sonuç aldık. Dilerseniz, LibreOffice özellikleri konusuna tecrübe ile birlikte göz atalım;

LibreOffice Kullanımı

LibreOffice içerisinde birçok yazılımı barındırıyor. Bu yazılımlar ile MS Office içerisinde bulunan birçok şeyi yapabilirsiniz. Hatta hepsini yapabilirsiniz. Üstelik, ücretsiz bir şekilde! Bu yazılımlara kısaca göz atacak olursak;

Calc: Ms Office’in Excel’i gibidir. İşlev ve tasarım olarak Excel’de yaptığınız her şeyi bu uygulama ile yapabilirsiniz.

Impress: Eğer, kısa sürede etkili sunumlar yapmak istiyorsanız tam da size göre. Bu yazılım MS Office’deki Power Point ile benzerlik gösteriyor.

Draw: Çizim tarzında çalışmalar yapmak istiyorsanız bu yazılım tam size göre.

Base: Veritabanı oluşturmak için hazırlanmış bir yazılımdır.

Charts: Çizelge tabloları oluşturmanıza olanak sağlayan bu yazılım ile birlikte grafik programlarına ihtiyaç duymadan içerik hazırlayabilirsiniz.

Writer: Yazı tabanlı her işi burada yapabilirsiniz. Ms Office’deki Word ile eş değerdir. Word içerisinde bulabileceğiniz her şeyi LibreOffice writer yazılımında bulabilirsiniz.

LibreOffice İndirmek Çok Basit

LibreOffice, ücretsiz Word alternatifi uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Başta da belirttiğim gibi bu uygulamanın en büyük özelliği ücretsiz olması. Hem ücretsiz olması hem de büyük performans sağlaması amacı ile size tanıtmak istediğimiz bu yazılım Windows, Mac OS X ve Linux işletim sistemlerinde çalışabiliyor.

LibreOffice İndirme Linki: https://www.libreoffice.org/discover/libreoffice/

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.