WordPress Site Hızlandırma İşlemi İçin 3 Öneri

07.08.2020
WordPress Site Hızlandırma İşlemi İçin 3 Öneri

WordPress site hızlandırma işlemi en çok merak edilen konuların başında yer alıyor. Çünkü, Google’da üst sıralara gelmek ve kullanıcıları sitede tutabilmek için sitenizin hızlı olması şart. Yavaş bir site size, fayda yerine zarar sağlayacaktır. Bu bağlamda da bu yazımızda WordPress site hızlandırma eklentisi de dahil olmak üzere birçok taktik vereceğiz.

Google’ın son getirdiği güncelleme ile birlikte zaten önemli bir konumda olan site hızı iyice önemli bir hal almaya başladı. Çünkü, Google Arama Motoru Optimizasyonu diğer bir adı ile SEO dediğimiz olay, kaliteli içerikten ziyade site hızına da büyük önem vermeye başladı. Bunun sonucunda da mecburi olarak site hızlandırmak için çareler aranmaya başlandı. Peki, bu çareler nelerdir? WordPress sitesi nasıl hızlandırılır? Tüm cevaplar, yazımızda.

wordpress-site-hizlandirma

WordPress Site Hızlandırma Taktikleri

WordPress site hızlandırma, ihtiyaç haline gelmiş durumda. Hiçbir tema kurduğunuz andan itibaren yüksek hızı veremez. Çünkü, gerekli optimizasyonları yapmak zorundasınız. Peki, bu optimizasyonlar ne? Site nasıl hızlandırılır?

Hostingi Doğru Seçin

Hosting diyip geçmemek gerekiyor. Hostinginizde bir aksaklık veya bir kopukluk ciddi sonuçlara yol açabilir. 1 saatlik bir kesintide ne kadar çok ziyaretçi kaybedeceğinizi düşünebiliyor musunuz? Ayrıca, bu durum Google’ın da hoşuna gitmeyecektir.

Temayı Doğru Seçin

Seo uyumlu temalar, WordPress’de ücretsiz bir şekilde de sunulmuş durumda. Bu temalar genel olarak az yer kaplayan ve yüksek performans veren sitelerdir. Bu yüzden de kullanıcı deneyimini iyileştirirler ve bu da Seo’ya olumlu bir etki yapar.

wordpress-site-hizlandirma

Cache Etkinleştirin

Eğer, WordPress site hızlandırma eklentisi arıyorsanız, en hızlandırıcı eklentiler cache eklentileri olabilir. Çünkü, bu eklentiler kullanıcının önbelleğine site verilerini işler. Bir sonraki açılışta daha hızlı bir giriş sağlanır.

Sitenin Hızlı Olması Neye Yarar?

İlk olarak sitenin hızlı olması kitleyi elinizde tutar. Ayrıca, Google’da üst sıralara gelmenize katkıda bulunur. Genel olarak site hızı faydaları konusundan bahsedecek olursak;

  • Dönüşüm oranları artar.
  • Google botları sitenizde daha hızlı bir tarama işlemi yapar.
  • Rakiplerinizin önüne geçersiniz.
  • Müşteri kitleniz daha mutlu olur.
  • Google’da üst sıralarda olursunuz.
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir