Xiaomi, 120W tek hücreli şarj teknolojisini tanıttı! – Teknoloji Pusulası

25.12.2021
Xiaomi, 120W tek hücreli şarj teknolojisini tanıttı! – Teknoloji Pusulası


Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri içinde bulunan Xiaomi, kullanıcılarına her alanda birçok ürün sunuyor. Bu ürünler kaliteli malzemeye haiz oluyorlar ve kullanıcılara bugüne dek yaşayacakları en iyi deneyimi sunmaya çalışıyor.

Şirket, bugüne dek kendi geliştirdiği teknolojilerini cihazlarına entegre etmişti. Bilhassa süratli şarj mevzusunda devrim icra eden markalardan olan Xiaomi, yeni nesil kendi ürettiği 3. işlemcisi Surge P1‘ı duyurdu. Bu işlemci ilk olarak Mi 12 Pro’da karşımıza çıkacak.

Merakla beklenen Xiaomi 12’nin fiyatı sızdırıldı


Merakla beklenen Xiaomi 12’nin fiyatı sızdırıldı

Merakla beklenen Xiaomi 12 modelinin basın görselleri ve etiket fiyatı sızdırıldı. Xiaomi 12, 28 Aralık’ta tanıtılacak.

Xiaomi, yeni süratli şarj işlemcisi Surge P1’ı tanıttı!

Bugün Xiaomi, yeni nesil süratli şarj işlemcisi Surge P1‘ı duyurdu. Meydana getirilen etkinlikte yeni işlemcinin özelliklerinden ve temel parametrelerinden bahsedildi. Bunun yanında bu işlemciyle birlikte kullanıcılara sunulacak 120W tek hücreli şarj teknolojisine dair detaylı açıklamalarda bulunulmuş oldu. Sistemin iyi mi işlediği etkinlikte bizlere anlatıldı.

Xiaomi 12

Xiaomi açıklamasında geçmişteki tek hücreli süratli şarj sisteminde akıllı telefona gelen 20V voltaj girişini bataryayı şarj edebilen 5V voltaja dönüştürmek için 5 değişik şarj pompasının seri-paralel devresinin gerektiği söylemiş oldu. Bu sistemden dolayı cihazın ısısının oldukca yükseldiği söylendi. Ek olarak gerçek kullanımda tam güçte uzun süre çalışmanın olanaksız olduğu vurgulandı.

Bu sorundan kurtulmak için şirket, yeni işlemcisi Surge P1’ın içine iki tane akıllı şarj çipi yerleştirdi. Bu akıllı çipler geleneksel 5 şarjlı pompanın karmaşık yapısının görevlerini yerine getiriyor. Yeni işlemci yardımıyla akıllı telefona gelen yüksek voltajlı gücü, bataryaları direkt ve daha verimli bir halde şarj edebilen büyük bir akıma dönüştürüyor.

Xiaomi

Xiaomi, yeni işlemcisi Surge P1’ın endüstrinin ilk rezonans şarj çipi bulunduğunu söylemiş oldu. Surge P1, uyarlanabilir anahtarlama frekansına haiz 4:1 ultra yüksek verimli mimariye haiz bulunduğunu söylemiş oldu. Yeni şarj çipi, Mi 12 Pro ile kullananların karşısına çıkacak. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Sizce 120W şeklinde süratli şarj teknolojilerine akıllı telefonlarda gerekseme var mı? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.