Xiaomi ile Leica güçlerini birleştirdi: İşte ilk detaylar

23.05.2022
Xiaomi ile Leica güçlerini birleştirdi: İşte ilk detaylar


Akıllı telefon ve kamera üreticileri içinde ara sıra ortaklık yapıldığına şahit oluyoruz. Bu kapsamda en uzun antak kalma Leica ile Huawei içinde olurken; Çinli firmanın ABD ile yaşamış olduğu sıkıntılar sebebiyle daha azca telefon üretmek zorunda kalması, Leica’yı yeni iş ortağı arayışına sürükledi.

Alman kamera devi, geçtiğimiz Haziran ayında Japonya merkezli Sharp ile yapmış olduğu ortaklık kapsamında kendi markasını taşıyan ilk akıllı telefonunu piyasaya sürmüştü. Xiaomi’nin de Leica ile güçlerini birleştireceği ve 12 Ultra’da Leica’nın kamera sensörlerinin kullanılacağı konuşulurken, şimdi resmi açıklama geldi.

Xiaomi 12 Ultra, Leica imzalı mı olacak?

Xiaomi yayınladığı bir basın açıklamasında, Leica ile stratejik işbirliğine gittiklerini duyurdu. Kamerasıyla iddialı ortak bir akıllı telefon geliştirdiklerini ve Temmuz ayında piyasaya sürüleceğini de belirtti. Yalnız modelin adını ya da diğeri detaylarını paylaşmasa da, söz mevzusu cihazın Xiaomi 12 Ultra olacağı tahmin ediliyor.

MIUI 13.5 alacak Xiaomi modelleri ortaya çıktı!


MIUI 13.5 alacak Xiaomi modelleri ortaya çıktı!

Fazlaca yakında tanıtılması beklenen MIUI 13.5 arayüzünü alacak Xiaomi modelleri ortaya çıktı. İşte MIUI 13 güncellemesi alacak Xiaomi modelleri.

Mevzuyla ilgili yetkili adlardan de açıklama geldi. Xiaomi CEO’su Lei Jun, daima kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkarmak için uğraştıklarını altını çizdi. Mobil fotoğrafçılık mevzusunda çıtayı en yükseğe çıkarmak için çalıştıklarını da belirten Lei Jun, bu kapsamda Leica ile ortak gösterime haiz olduklarını belirterek şunları söylemiş oldu:

“Bu ortaklık, Xiaomi’nin görüntüleme stratejisine güçlü bir destek elde edecektir. İşbirliği esnasında, optik tasarımdan güzel duyu yönlendirmelere, yenilikçi teknolojiler, ürün felsefeleri ve her iki tarafın da görüntüleme tercihleri, benzeri görülmemiş bir derinlikte çarpışma ve kaynaşma yaşadı.”

xiaomi

Öte taraftan Leica CEO’su Matthias Harsch, yaklaşmakta olan Xiaomi amiral gemisinin mobil fotoğrafçılıkta yeni bir çağ başlatacağını belirterek şöyleki konuştu:

“Bugün Xiaomi ile uzun vadeli stratejik işbirliğini duyurmaktan onur duyuyoruz. Leica ve Xiaomi, her ikisi de küresel premium markalar ve bu benzeri görülmemiş derin ortaklık sürecinde, her iki taraf da müşteriler için yeni bir mobil fotoğrafçılık çağı başlatma hedefi üstünde başarıya ulaşmış bir halde çalıştı.”


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.