Xiaomi servis desteğini kesiyor! İşte o modeller

05.10.2022
Xiaomi servis desteğini kesiyor! İşte o modeller


Xiaomi, fazlaca fazla akıllı telefon haiz olmasıyla biliniyor. Bu kadar fazlaca modelin olması olması ise değişik alanlarda şirkete avantaj sağlasa da birçok probleminin oluşmasına da niçin oluyor. Bilhassa güncelleme desteği ve servis söz mevzusu olduğunda kullanıcıları bu durumdan yakınma ediyor. Yazılım desteği almayan telefonların yanı sıra Xiaomi, şimdi de bazı modeller için yetkili servis desteğini kesiyor.

Xiaomi, Redmi K20 Pro ile birlikte 5 modele daha yetkili servis desteğini kesti

Pek fazlaca nedenden dolayı telefonlarımızı yetkili servise götürebiliriz. Yalnız bazı Xiaomi modelleri için bu durum değişecek benzer şekilde duruyor. Şirket, temmuz ayında dünya genelinde Redmi K20 Pro modeli için yazılım desteğini sonlandırdı.

Xiaomi servis desteğini kesiyor

Üç ay sonrasında ise Xiaomi, Çin’deki beş telefonla birlikte bu model için yetkili servis desteğini kestiği de ortaya ima etti. Şirket, hafta sonu bu telefonlar için satış sonrası desteğin sona erdiğine dair açıklama yapmış oldu. Yalnız birkaç saat sonrasında duyuru iptal edildi. Bununla birlikte kullanıcılar telefonlarının pilini, ekranını yada diğeri parçalarını yetkili serviste değişim yapma şansına haiz olmayacak.

Redmi Note 11 Pro 2023 için geri sayım başladı!


Redmi Note 11 Pro 2023 için geri sayım başladı!

Yakında tanıtılması beklenen Redmi Note 11 Pro 2023 modelinin hangi pazarlarda piyasaya sürüleceği ortaya çıktı. İşte ayrıntılar!

Şirket bu sonucu şimdilik yalnız Çin’de uygulayacak. Kararın daha sonrasında küresel olarak uygulanıp uygulanmayacağı hakkında ise herhangi bir data yok. Duyuruya gore Çin’de yetkili servisi olmayacak telefonlar şu şekilde:

  • Mi 9 Transparent Edition
  • Redmi K20 Pro
  • Redmi K20 Pro Premium
  • Mi 8 SE
  • Mi 9 SE
Xiaomi servis desteğini kesiyor

Duyurunun iptal edilmesi ve neredeyse eski haline getirilmemesi sebebiyle bu desteğin uygulanması hakkında büyük bir sır var. Bundan dolayı Xiaomi’nin mevzuyla ilgili yeni bir açıklama yapması planlanıyor. Ek olarak firmanın küresel tarafınca da benzer bir data yer almıyor. Ek olarak cihazınız bu listede yer alıyorsa güvenlik açıklarına karşı korunmasız durumda olabilir.

Peki, siz Xiaomi yetkili servis desteğini kesmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.