Xiaomi’nin elinde bulunan Black Shark markası için satış iddiası

11.01.2022
Xiaomi’nin elinde bulunan Black Shark markası için satış iddiası


Mobil dünyanın devasa gelişimi ile piyasaya sürülen ürünler kullanım gereksinimlerine nazaran çeşitlenmeye başladı. Şüphesiz bunlara son yıllarda giderek yaygınlaşan oyun odaklı akıllı telefonları örnek gösterebiliriz. Halihazırda ASUS, Xiaomi ve ZTE şeklinde şirket, bu alanda kullanıcılarına başarı ile hitap etmeye devam ediyor.

Bir tek kısa süre ilkin dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri konumundaki Xiaomi’nin bünyesinde bulunan Black Shark markası için satış iddiası ortaya atıldı. Hatta markayı satın almak isteyen şirketi çoğumuz uzaktan yakından tanıyoruz.

Black Shark 5 özellikleri netleşmeye başladı


Black Shark 5 özellikleri netleşmeye başladı

Geçtiğimiz haftalarda ilk sızıntıları paylaşılan ve özellikleri ile dikkat çeken Black Shark 5 modeline ilişik sertifikalar ortaya çıktı.

Xiaomi, Black Shark markasını Tencent’e mi satıyor?

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran, PUBG Mobile ile akıllara kazanan Tencent Games’in oyun odaklı akıllı telefonları ile meşhur Black Shark markasını satın alma planı bulunuyor. Halihazırda Xiaomi ile Black Shark 3 modelinden itibaren iş birliği içinde bulunan şirket, işleri bir üst seviyeye çıkararak markayı satın almak için görüşmelere başladı. Bu iş için konuşulan rakamın 470 milyon dolar seviyelerinde bulunduğunu belirtelim.

Tencent Games, amacına erişmesi halinde markaya adeta bir kimlik değişimi yaşatarak son dönemde adını duymaya başladığımız Metaverse evrenine giriş yapmak istiyor. Bu doğrultuda Black Shark’ın VR tabanlı teknoloji ve cihazlar üretmesi, Tencent’in ise yazılım tarafına odaklanması planlanıyor.

Naturel Metaverse teriminin yavaş yavaş yaygınlaşmasıyla Tencent Games şeklinde devasa bir oyun firmasının bu şekilde bir hamle yapması oldukça naturel. Halihazırda oyuncu telefonları ile üst sıralara oynayan Black Shark’ın söz mevzusu projenin hayata geçmesi halinde popülaritesinin daha da artırabileceğini söyleyebiliriz.

Bir tek şu an için mevzu ile ilgili ne Xiaomi’nin ne de Tencent Games’in en minik bir açıklaması bulunmuyor. Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere nazaran Xiaomi, yüzde 46,4’lük hissesine haiz olduğu Black Shark markasını satmaya hazırlanıyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi, Tencent Games’e Black Shark markasını satabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.