Yağ tutarları mevzusunda provokatif paylaşımlar için işlem başlatıldı

06.03.2022
Yağ tutarları mevzusunda provokatif paylaşımlar için işlem başlatıldıGüvenlik Genel Müdürlüğü, yağ tutarları üstünden provokatif ve dezenformasyon içeren paylaşımlarda bulunan 45 hesap hakkında işlem başlattığını duyurdu.

Rusya-Ukrayna içinde devam eden cenk birçok ülkeyi etkiledi.

Tedarik zinciri mevzusunda birçok ülke söz mevzusu ülkelerden yapmış olduğu ithalat kalemlerinde mesele yaşadı.

Bu kapsamda Türkiye’nin sıvı yağ mevzusunda sorun yaşayacağı söylentileri endişeye niçin oldu.

Söylentiler sebebiyle, bazı marketlerde yağ kuyrukları yaşanırken kameralara da izdihamlar yansıdı.

Yaşananların peşinden Ziraat Bakanlığı’ndan yağ mevzusunda tüm önlemlerin alındığı ve vatandaşların sakin olmaları gerektiği açıklaması yapılmış oldu.

Bu kapsamda forsatçılar boş durmadı ve yaşananları provoke etti.

Güvenlik Genel Müdürlüğü (EGM), toplumsal medyada yağ tutarları üstünden provokatif ve dezenformasyon içeren paylaşımlarda bulunan hesaplar hakkında işlem başlatıldığını deklare etti.

Toptancılarda yağ izdihamı VİDEO

45 HESAP İNCELENİYOR

EGM’den meydana getirilen yazılı açıklamada, “Güvenlik Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Savaşım Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve mesuliyet çerçevesinde, kabahat ve suçlularla savaşım amacıyla web ortamında 7/24 esasına nazaran sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir. Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında, Twitter adlı toplumsal medya platformu üstünde ‘Yağ tutarları’ üstünden provokatif ve dezenformasyon içeren paylaşımlarda bulunan 45 hesap hakkında işlemlere başlanılmıştır” denildi.

Yağ fiyatları konusunda provokatif paylaşımlar için işlem başlatıldı #1

Yağ fiyatları konusunda provokatif paylaşımlar için işlem başlatıldı #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.