Yalnız Kurt dizisinde Golyat ne demek? Golyat’ın Kurbağası nedir? Golyat kimdir?

29.12.2021
Yalnız Kurt dizisinde Golyat ne demek? Golyat’ın Kurbağası nedir? Golyat kimdir?


Yalnız Kurt dizisinde Golyat ne demek? Golyat'ın Kurbağası nedir? Golyat kimdir?

Yalnız Kurt dizisinin tanıtımında; usta oyuncu Cihan Ünal yer aldı ve sesiyle dikkat çekti. Toplumsal medyada oldukça konuşulan Yalnız Kurt fragmanı, Cihan Ünal’ın arkasındaki duvarla da seyircilere mühim mesajlar verdi. Yalnız Kurt 1. Tanıtımı içinde de yer edinen “Golyat” kelimesi, ikinci tanıtımda da diziyi merakla bekleyenlerin karşısına çıktı.

Golyat ne demek?

Golyat kelimesinin değişik anlamları vardır. Birçok cemiyet ve dinde geçen Golyat kelimesi kimi kaynaklara gore Peygamberlerin savaşım etmiş olduğu bir dev anlamına gelmektedir.  Câlût ya da Golyat MÖ 11. yüzyılda yaşadığına inanılan ve Tanah, Eski Ahit ve Kur’an’da bahsi geçen savaşçı dev. İsrail Krallığı’nın gelecekteki hükümdarı Davud (İslam’da Davud peygamber) ile yapmış olduğu ve kaybetmiş olduğu düello ile bilinir.

Tanah ve Eski Ahit’e gore Antik Filistin şehri Gat’tandır. 1. Samuel 17 kısmına gore Antik Filistinliler, İsrail Kralı Şaul (İslam’da Tâlût) ile cenk halindeydiler ve Câlût her gün İsrail askerlerini düelloya çağrı ediyordu.

YALNIZ KURT OYUNCULARI KİMDİR?

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.