Yandex’e Mobil Dünya Kongresi şoku! -SDN

25.02.2022
Yandex’e Mobil Dünya Kongresi şoku! -SDN


Rusya ve Ukrayna arasındaki harp çeşitli sektörleri etkilemeye devam ediyor. Taraflar birbirlerini baskılamak amacıyla harp alanının haricinde da çalışmalarını sürdürüyor. Bugün Rusya’ın Feysbuk’a engelleme getirme sonucu almasının arkasından bir hamle de Mobil Dünya Kongresi’nden geldi.

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından MWC‘yi (Mobil Dünya Kongresi) düzenleyen GSMA, Rus şirketlerinin Pazartesi günü başlamış olacak olan Barselona merkezli konferansa katılmasını yasaklayacağını doğruladı. İşte ayrıntılar…

Samsung’dan Mobil Dünya Kongresiyle ilgili açıklama


Samsung’dan Mobil Dünya Kongresiyle ilgili açıklama

2021 Mobil Dünya Kongresi gelecek ay başlamış olacak. Yalnız Samsung, bugün yapmış olduğu duyuru ile yeni etkinliğe fizyolojik olarak katılamayacağını deklare etti.

Rus şirketlere Mobil Dünya Kongresi yasağı

Rusya’nın Ukrayna işgaline sessiz kalmayan Avrupa, bir ekip engelleme ve engellemeler ile ülkeyi baskı altına almaya çalışıyor. Ne yazık ki bu durum, teknoloji sektörünü de etkiliyor. Bugün bir açıklama oluşturan GSMA, bazı Rus şirketlerin Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi‘ne katılmasının yasaklandığını deklare etti.

Kurultay

Etkinliğe iştirak etmesi yasaklanan şirketlerin tam olarak hangisi olduğu şu an için bilinmiyor. Yalnız Yandex ve VimpelCom şeklinde birkaç Rus teknoloji devinin katılacağı biliniyor. GSMA tarafınca meydana getirilen yasakla ilgili açıklama şu ifadeleri içeriyor:

GSMA, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini şiddetle kınıyor. Durum hızla aşama kaydediyor ve çeşitli hükümetlerin Rusya’ya karşı daha geniş yaptırımlar düşündüğünü anlıyoruz. Ortaya çıkan bu durum ışığında ve ağlatısal can kaybı göz önüne alındığında, MWC bu şartlar altında önemsiz görünüyor. Gene de üzerimize düşeni yapacağız ve uygulanan yaptırımları takip edeceğiz.

Mevzuyla ilgili neredeyse Kremlin’den ya da Rus şirketlerden bir açıklama gelmezken, savaşın tesirinin giderek yayılması da ürkü havası yaratıyor. Dünyanın dört bir yanında insanoğlu savaşı durdurun eylemleri yaparken, toplumsal medyada da tarafların masaya oturması yönündeki talep artıyor.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce uygulanan ambargolar ve meydana getirilen baskılar Rusya’nın işgali durdurmasını sağlayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.