Yargı dizisindeki Şahver Hoca kimdir? Ayşenil Şamlıoğlu canlandırıyor! Ayşenil Şamlıoğlu kaç yaşlarında?

19.12.2021
Yargı dizisindeki Şahver Hoca kimdir? Ayşenil Şamlıoğlu canlandırıyor! Ayşenil Şamlıoğlu kaç yaşlarında?


Yargı dizisindeki Şahver Hoca kimdir? Ayşenil Şamlıoğlu canlandırıyor! Ayşenil Şamlıoğlu kaç yaşında?

Yargı dizisi oyuncuları ve karakterleri merakla araştırılıyor. Yargı dizisinde Şahver’e Ayşenil Şamlıoğlu yaşam veriyor. Peki fakat Ayşenil Şamlıoğlu kimdir, evli mi, kaç yaşlarında?

Yargı Şahver kimdir?

Kendini “hakkaniyet”e adamış bir hukuk duayenidir. Gençliğinde hâkimlik yaparken karşılaşmış olduğu vakada verdiği bir karar onun yaşamını ters yüz etmiş ve sonucunda sevilmiş olduğu mesleğinden ayrılarak üniversitede hocalık halletmeye adım atmıştır. Pek oldukca hukukçu onun tedrisatından geçmiştir. “Hakkaniyet ve hukuk” temalı her biri hukukçuların başucunda duracak kitaplar yazmıştır. 

Ayşenil Şamlıoğlu kimdir?

Ayşenil Şamlıoğlu, 20 Mart 1956 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 1974 senesinde İstanbul Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Fakültesi’ne girmiş sadece öğrenimini yarıda bırakarak Almanya Frankfurt’ta dil eğitimi almıştır.

Almanya’da tiyatro ile ilgilenmiş ve burada tiyatro topluluklarında yer almıştır. Ondan sonra Türkiye’ye dönüş meydana getiren Ayşenil Şamlıoğlu ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde eğitim görmüş olduğu dönem gene eğitimini yarıda bıraktı. Arkasından Anadolu Ajansı’nda 1 yıl çalışmış ve hususi bir reklam ajansı’nda çizim ile ilgilenmiştir. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Kısmı mezunu olan Şamlıoğlu, 1982 senesinde Adana Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak göreve başladı. 1988 – 1989 seneleri içinde Hacettepe Üniversitesi’nde tiyatro dersleri vermiştir.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.