Yasak Elma hangi diziden uyarlandı? Yasak Elma mevzusu nedir, gerçek yaşam hikayesi mi?

27.12.2021
Yasak Elma hangi diziden uyarlandı? Yasak Elma mevzusu nedir, gerçek yaşam hikayesi mi?


Yasak Elma hangi diziden uyarlandı? Yasak Elma konusu nedir, gerçek hayat hikayesi mi?

Yasak Elma dizisinin İstanbul’da geçeceği biliniyor. Şevval Sam, Eda Ece, Berk Oktay şeklinde adların başrolünde yer almış olduğu Yasak Elma dizisinin mevzusu merak ediliyor. İşte Yasak Elma dizisinin mevzusu.

Yasak Elma mevzusu nedir?
 
Hasan Ali’nin evinde yaşanmış olan patlamanın üstünden altı ay geçmiştir. Patlama sonrasında Nadir ve Yıldız yaralı kurtulurken, Hasan Ali vefat eder. Meydana getirilen soruşturmanın peşinden bombalamayı Hasan Ali’nin hasımlarının yapmış olduğu anlaşılır ve dava kapanır.

Babasının ani ölümü yüzünden bunalıma giren Çağatay’ın Yıldız’la arası oldukça kötüdür. Yıldız, kocasıyla arasını düzeltmek için elinden geleni yapar.

Bu sırada yan yalıya genç, güzel ve cemiyetin yeni gözdesi olan Kumru Yıldırım taşınmıştır. Kumru, Doğan Yıldırım adlı meşhur iş adamının tek kız evladıdır. Doğan kızını el bebek gül bebek büyütmüş ve bir fazlaca şımartmıştır. Yurt dışındaki eğitimini tamamlayan Kumru İstanbul’a gelir gelmez, babasının sahibi olduğu yalıya yerleşir.

Kumru oldukça güzel, çağıl, pervasız ve özgüvenlidir. Babasının imkanları, kendi fiziki özellikleri, eğitimi ve alt yapısı yardımıyla hiç kimseye müdanası olmayan bir hanımdır.
Yıldız devamlı sosyete ve moda dergilerine kapak olan Kumru’yu kendine rol model olarak benimser.

Zehra ABD’ya yerleşmiştir. Nadir ise patlama sonrası iyileştikten sonrasında Kaya’yla beraber Londra’ya göç eder. Beraberlikleri bir süre fazlaca mutlu ilerlese de, zaman içinde monotonlaşmaya adım atar. Nadir, Londra’da bayağı bir karı olmaktan mutlu değildir. Uzun devam eden tartışmalar sonrası çift yollarını ayırmaya karar verir. Hasan Ali’nin ölümü sonrası Çağatay yaşamış olduğu bunalımın da etkisiyle işlerle ilgilenmemiş ve şirket fena duruma düşmüştür.
Nadir Kaya’dan ayrılıp İstanbul’a geri dönerken en büyük motivasyonu şirketteki işine geri dönmek ve sallantıda olan holdingin durumunu toparlamaktır.

Nadir İstanbul’ daki hayatına süratli bir dönüş yaparken, Yıldız da Çağatay’ı tekrardan kazanma telaşındadır.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.