Yat Nereye Park Edilir, Park Ücretleri 2021

27.06.2020
Yat Nereye Park Edilir, Park Ücretleri 2021

Yat nereye park edilir sorusunun cevabı ülkemizde yat gibi küçük tekneler marinalara park edilir. Marina, küçük tekne ve yatlara özel olarak tasarlanmıştır. Bu marinalarda  teknenin sahibine yönelik imkan ve hizmetler tasarlanırken, teknesini de güvenli bir şekilde tutmasına yarayan  seçenekler bulunur. Marinalar tekneyi güvende tutmayı sağlarken, marinada tekne ve tekne sahibi için gerekli olan her türlü donanım bulunmaktadır. Marinaların özelliğine göre, 7/24 güvenlik, ikaz, yangın gibi hizmetlerin verildiği lüks marinalar da bulunmaktadır.

Marinaların Güvenli Olmasının Önemi

Marinalar, deniz tutkusu yaşayan bireyler için yaşam alanı skalası sunar. Yat sahipleri kendisi ve teknesi için gerekli her türlü hizmete marinalarda kolaylıkla ulaşabilecektir. Aynı zamanda teknesinde kalan kişilerin emniyette olmasını da sağlamaktadır. Marinada bulunan donanımlar, yat sahiplerine hizmet sunan yapılardır. Teknede ihtiyaç duyulan her türlü ürün, yaşam kalitesini de detaylandırıcı bir yapıya sahiptir. Marinaların güvenilir olması, hem yat sahipleri için hemde tekne ve yatlar için önem taşır.

yat-nereye-park-edilir-park-ucretleri

Yat Parkına Neden İhtiyaç Duyuluyor?

Denize kıyısı olan İstanbul gibi büyük metropol şehirlerde marinalara ihtiyaç duyulur. İnsanlar, şehrin kalabalık yapısından uzaklaşmak için kafa dinleyici bir yer aradıklarında teknelerini tercih edebileceklerdir. Marinalar insanları uzak yerlere gitmek zorunda kalmadan şehirden uzaklaştırmayı da sağlar. Son dönemde marinalar büyük gelişmeler katetmiş, neredeyse tatil geçirilecek alanlar haline gelmiştir. Teknelerin bağlandığı bu alanlarda deniz kokusu ve huzur hakimdir.

yat-nereye-park-edilir-park-ucretleri

Küçük Şehirlerdeki Marinalarla Büyük Şehirlerdeki Marinaların Farkı Nedir?

Turistik ve metropol olan marinalarla küçük şehirlerdeki marinalar arasında farklılıklar bulunur. Öncelikle imkanlar ve gelişmişlik durumu bu farkı ortaya çıkarır. Her yerde ihtiyaca yönelik konumlandırma yapılırken, boğazda gezi amacıyla kullanılan kiralık yatların bulunduğu marinayla, karadenizin dalgalı denizinde konuşlandırılan marinaların özellikleri farklıdır.

Yat Park Ücretleri Ne Kadar?

Yat park ücretleri yatın boyut ve ağırlıklarına göre değişim gösteriyor. Aynı zamanda marinada kalma süresi de yat parkı ücretinin değişmesine sebep oluyor. Ulaştırma Bakanlığının aldığı kararlar yat park ücretlerini belirlerken, farklı fiyat skalası uygulanması sebebiyle geçtiğimiz yıllarda bu konuyla ilgili serzenişler yaşanmıştır.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.