Yatak odanızı farklılaştıracak dekorasyon önerileri!

Yatak odalarınızın dekorasyonunda nefes kesen bir tarz oluşturmak istiyorsanız; dikkate almanız gereken bazı ipuçları var. Peki, yatak odalarına …

15.07.2021
Yatak odanızı farklılaştıracak dekorasyon önerileri!

Yatak odalarınızın dekorasyonunda nefes kesen bir tarz oluşturmak istiyorsanız; dikkate almanız gereken bazı ipuçları var. Peki, yatak odalarına farklılık getirecek dekorasyon önerileri nelerdir? İşte cevaplar…

Tüm günün stresini ve yorgunluğunu geride bıraktığımız yatak odaları, konfor alanları olarak karşımıza çıkmaktadır. Dinlenmek için kullandığımız yatak odalarımızın görünüşü ruh halimizi etkilemektedir. Güne zihniniz dinlenmiş bir şekilde başlamak istiyorsanız, bulunduğunuz ortamın karmaşık ve göz yoran bir şekilde olmamasına dikkat etmelisiniz. Hem konforlu hem de işlevsel bir yatak odası dekorasyonu şekillendirmek için bazı noktalarda hassas davranmak gerekmektedir. Yatak odalarında sıradanlıktan uzak ve etkileyici izleri barındıran bir dekorasyon oluşturmak için size bazı önerilerimiz olacak. Gelin, yatak odanıza farklı bir hava getirecek dekorasyon önerilerini birlikte inceleyelim.

CİBİNLİK İLE 90’LI YILLARA DÖNÜŞ YAPIN!

Yatak odalarında gösterişli ve dikkat çekici dekorasyon örneklerinden hoşlanıyorsanız yataklarınızda cibinlik kullanabilirsiniz.

Özellikle 80’li ve 90’lı yılların dekorasyonunda sıklıkla karşımıza çıkan cibinliklerin asıl amacı sineklerden korunmak içindir. Günümüzde ise cibinlikler yatak odası dekorasyonunda farklı bir bakış açısı yakalamak için tercih edilebilir.

Kullanacağınız cibinliği farklı bağlama modelleri ile bambaşka bir tarza dönüştürmeniz mümkündür. Rustik ev dekorasyonunda cibinlik harika bir seçenek oluşturmaktadır. 

AVİZELER İLE YATAK ODANIZI ŞIKLAŞTIRIN!

Yatak odalarınızı baştan aşağı dekore ederken en çok göz ardı edilen parçalardan biri aydınlatmadır.

Özenli ve benzersiz bir görünümü taşıyan avizeler, yatak odası dekorasyonunuzda sıradanlığı ortadan kaldırabilir.

Gösterişli avizelerle yatak odalarınızda orijinal bir görünüm oluşturabilirsiniz.

YATAKLARINIZIN AYAKLARI YERDEN KESİLECEK!

Farklı bir yatak odası tasarımı oluşturmak ve kimsede olmayan yatak odası dekorasyonu şekillendirmek isterseniz bayılacağınız bir fikrimiz var! 


Tavandan sabitlenecek şekilde yataklarınızın zemine değmesini engelleyen bir tasarımı yatak odalarınızda kullanabilirsiniz. Güvenlik ve konfor açısından gerekli tedbirleri aldıktan sonra bu benzersiz tasarımı evinize taşıyabilirsiniz.

İHTİŞAMLI BİR DEKORASYONUN SIRRI: AYNALAR

Özellikle küçük ve dar yatak odalarında aynalara yer vererek derinlik katabilir ve ortamın ışık miktarını arttırabilirsiniz. Bulunduğu ortamda oluşturduğu işlevselliğin yanı sıra; aynalar dekoratif anlamda da estetik bir görünüm oluşturmaktadır. 


Görkemli bir çerçeve ile çevrelenmiş aynalar yatak odalarına şıklık katacaktır. 

DUVARLARINIZI YEŞİLLENDİRİN

Yatak odalarınızda doğanın esintilerini hissetmek için yeşil bitkilere yoğunluk verebilirsiniz. Özellikle beyaz ve açık renkli duvarlardan sarkan yeşil yapraklar estetik bir görünümü yakalamanızı sağlayabilir.


Çiçekleri yapraklarla beraber kullanarak akılda kalıcı bir dekorasyon şekillendirebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.