Yatmadan ilkin başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor

12.12.2022
Yatmadan ilkin başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor


Yararları saymakla bitmeyen limonu tuzlayın ve yatmadan ilkin başucunuza koyun. Bu sayede rahat bir uyku çekecek ve sakinleşmeye başlayacaksınız. Sinirleriniz yatışacak ve cinsel arzunuz artacak.

Yatmadan önce başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor

Mutfaklarımızdan, sofralarımızdan ve yemeklerimizden tamamlanmamış etmediğimiz limon, tabiatın bizlere sunmuş olduğu mucizelerden birisi..

Her geçen gün değişik faydalarını keşfettiğimiz limon ve limın suyu, çeşitli karışımlarla birleşerek iki katı yarar sağlıyor.

Mutfak temizliklerinde, vücut sağlığında ve güzellik alanında işe yarayan tuz,limon ile birleştiğinde ise uykuya destek veriyor.

Limonun tuz ile birleşimine geçmeden ilkin faydalarına değinmemiz gerekirse; kalp krizi riskini düşürüp, sindirim sistemine de iyi geliyor.

Zayıflamaya destek olan limon, vücuttaki toksinlerin kısa süre içinde dışarı atılmasına yol açıyor. Zararı olan toksinlerden temizlenen vücut, kendisini yenileme sürecine giriyor.

Cilt sağlığını korumuş olan limon, güzelliğini ve parlaklığını da geri kazandırıyor. Bundan dolayı de birçok kozmetik ürüne destek sağlıyor.

Sirke ile birleştiğinde ise nazara karşı etkili oluyor. Ev içinde oluşan negatif havanın atılmasını sağlıyor. Kişinin negatif enerjisini dengelemeye destek oluyor.

Yararları saymakla ve yazmakla bitmeyen limonu şimdi ise tuzla karıştırın ve geceleri başucunuza koyun.

Bu ikili sirke ile olan karışımdan bile daha etkili. Başucunuza koyma sebebiniz ise uykunuzu daha sıhhatli hale getirmek için..

Limon ve tuz karışımı neye iyi gelir?

Limon ve tuzu karıştırın. Peşinden ise başucunuza koyun. Bu karışım, gerginliği azaltmaya destek sunar ve stres, anksiyete benzer biçimde durumlarla başa çıkar.

Başucunuza tuzlu limon koyduğunuzda, gece boyu sinir sisteminiz daha sıhhatli çalışır.Odaklanmanızı artırır ve uykuya geçmenizi kolaylaştırır. Aklınızda dönen düşüncelerden uzaklaşmanızı sağlar. Bu sayede kaliteli uykunun anlamını öğrenir ve gecenin keyfini tekrardan keşfedersiniz.

Yatmadan önce başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor #1

Antioksidan ve antibakteriyel olan limon burun tıkanlığınıza iyi gelir ve uyurken bu dertten sizi kurtarmış olur. Buurn tıkanıklığı bir tek uyku vakti değil gün genelinde de büyük bir sorun. Tuzlu limona karşın geçmiyorsa, bir uzmandan yardım alın.

Yatmadan önce başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor #2

Sivrisinek dahil olmak suretiyle odada bulunan tüm böcekleri uzaklaştırır. Bu rahatsız edici durum ortadan kalkınca, şahıs güvenle uykuya dalabilir.

Limon kokusu beyninizin serotonin seviyelerini artırır. Bu sabahları daha enerjik ve mutlu uyanmanızı sağlayacak.

Havanın standardını artırır ve odanızın daha güzel kokmasına destek sunar. Akciğere giden hava kapaklarını temizler ve virüslerin burada yer edinmesini engeller.

Yatmadan önce başucunuza tuzlu limon koyun bakın neler oluyor #3

Limon aroması kan basıncını düşürür. Bundan dolayı limon ve tuzu karıştırıp uyumak, rutininiz haline gelebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.