Yavuz Bingöl’den annesinin cenaze töreninde sitem

15.06.2022
Yavuz Bingöl’den annesinin cenaze töreninde sitemYavuz Bingöl ve kardeşi Oğuz Bingöl törende aramayanlara tepki göstererek ‘Yazıklar olsun’ ifadelerini kullandı.


Yavuz Bingöl'den annesinin cenaze töreninde sitem

Halk ozanı Şahsenem Akkaş nefes darlığına bağlı kalp yetmezliği sebebiyle dün sabah yaşamını yitirdi.

Uzun süreden beri alzheimer hastalığı ile savaşım eden 79 yaşındaki Akkaş için Karacaahmet Sultan Dergâhında merasim düzenlendi. Cenaze töreni öncesi Yavuz Bingöl ve kardeşi Oğuz Bingöl taziyeleri kabul etti.

Fazlaca sayıda meşhur sanatçı katıldı

Törene ailesinin yanı sıra, Kültür ve Gezim Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Türk Halk Müziği sanatçısı Kubat, Müzisyen Mahsun Kırmızıgül, Oyuncu Oktay Kaynarca ve sevenleri katıldı.

Akkaş, törenin arkasından Balıkesir Ayvalık’ta kızı Büyü Bingöl’ün yanına defnedilmek suretiyle uğurlandı. Yarın ise Ayvalık Küçükköy Mezarlığı’na defnedilecek.

Cenazede sitem ettiler

Halk ozanı Şahsenem Akkaş’ın oğlu Oğuz Bingöl, törende yapmış olduğu konuşmada cenaze için aramayanlara tepki göstererek, “Türkiye’nin ilk hanım ozanı. Hanım olmanın, müzisyen olmanın, alevi olmanın, muhalif olmanın her türlü faşizmini görmüş bir kadının cenazesinde bulunuyorsunuz. Benim annem olarak değil, evlatlarının başlangıcında kalabilmek için savaşım verdi. Tüm ömrünü bu mücadeleye vermiş olan kadının cenazesinde siyasal nezaketi bir yana bırakıyorum, insanlık nezaketi göstermeyen, burada olmayan, telefon bile açmayan her insana ‘Yazıklar olsun’ diyorum” dedi.

Yavuz Bingöl den annesinin cenaze töreninde sitem #1

“Aramayan arkadaşlara yazıklar olsun”

DHA’ya bakılırsa Yavuz Bingöl ise annesinin cenaze aracının Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden geldiğine dikkat çekerek İBB’ye tepki gösterdi. Bingöl, “Anne öldükten sonrasında evladın büyümüş olduğu söylenir, galiba büyüdüm. Annemizi kaybettik, bizim kahramanımızdı. 1970’li yıllarda, Türkiye’nin en fena dönemlerinde haksızlıklara karşı durmuş, Türkiye’nin ilk hanım ozanlarından biriydi. İnsan nezaket gösterir arar başsağlığı diler. Vasıta bile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden geliyor, dikkatinizi çekerim. Üzüldük aramalarını beklerdik insanlık adına. Hepimiz aradı, Sayın Valimiz aradı, Cumhurbaşkanımız aradı, Meclis Başkanımız aradı, Kültür Bakanımız aradı, vekiller aradı, İçişleri Bakanımız aradı. Hepimiz aradı sağ olsun. Aramayan arkadaşlara da yeniden ediyorum, yazıklar olsun” diye konuştu.

Yavuz Bingöl den annesinin cenaze töreninde sitem #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.