Yaygın koronavirüs aşılamasında 1 yıl geride kaldı

14.01.2022
Yaygın koronavirüs aşılamasında 1 yıl geride kaldıFahrettin Koca, 13 Ocak 2021’de süregelen yaygın koronavirüs aşılamasının yıl dönümünde yapmış olduğu paylaşımda 1 yılda 138 milyon dozdan fazla aşı yapıldığını deklare etti.


Yaygın koronavirüs aşılamasında 1 yıl geride kaldı

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, 13 Ocak 2021’de Bilim Kurulu toplantısının peşinden düzenlemiş olduğu basın toplantısının peşinden Ankara Kent Hastanesi’ne gitmiş ve Türkiye’de ilk koronavirüs aşısını olmuştu.

Bilim Kurulu üyelerinin de aşı olarak Bakan Koca’ya eşlik ettikleri o günün üstünden tam 1 yıl geçti.

Fahrettin Koca, Türkiye’yi umutlandıran o günün yıldönümünde Twitter hesabından bir paylaşım yapmış oldu.

Yaygın koronavirüs aşılamasında 1 yıl geride kaldı VİDEO

1 YILDA 138 MİLYON DOZ AŞI

1 yılda 138 milyon doz aşı yapıldığı bilgisini veren Koca, şu ifadelerle beraber aşıyı yaptırdığı 1 yıl öncesine ilişik anların videosunu paylaştı:

“Devletimizde parasız yaygın aşılama 1 YIL ÖNCE BUGÜN başladı. 1 yılda 138 Milyon dozdan fazla aşı yapılmış oldu. Bu süre içinde kendi aşımız Turkovac’ı da ürettik. Yaygın aşılama bizi 1 yılda düzgüsel yaşamımıza oldukça yaklaştırdı. Tamamlanmamış aşılarımızı ilk günün kararlılığıyla yaptıralım.”

Yaygın koronavirüs aşılamasında 1 yıl geride kaldı #1

Yaygın koronavirüs aşılamasında 1 yıl geride kaldı #2

Fahrettin Koca, canlı yayında aşı oldu Yaygın koronavirüs aşılamasında 1 yıl geride kaldı #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.