Yazmayı seviyorsanız Blogger’dan para kazanmak mümkün

15.07.2020
Yazmayı seviyorsanız Blogger’dan para kazanmak mümkün

Yazmayı seviyorsanız Blogger para kazanma konusu için ilk olarak blogger ile konuya başlamak gerekiyor. Blogger, herkese site açma fırsatı sunan bir barındırıcıdır. Burada kurduğunuz siteleblogspot uzantısında olur ve sınırsız hosting tarafından barındırılır. Sınırsız hosting dediğimiz şey, ömür boyu açık olması anlamına geliyor.

Blogger’dan para kazanmak birçok kişinin hayali olabilir. Ancak, bunun için yapmanız gereken şeyler bulunuyor. İlk olarak politikalara uygun olarak işleyen özgün bir web sitesi oluşturmak daha sonra ise reklam için Adsense’ye başvurup kabul olmak. Tabi, burada kabul olunca da işler bitmiyor. Daha sonraki süreçte ise Adsense politikalarına uygun olarak içerik üretmeniz gerekiyor. Dilerseniz, başlık başlık daha ayrıntılı bir şekilde işleyelim. Blogger’dan para kazanma, sandığınız kadar kolay değil…

yazmayi-seviyorsaniz-bloggerdan-para-kazanmak-mumkun

Yazmayı seviyorsanız Madde Madde İpuçları

1.Özgün Bir Alan Adı İle İşe Başlayın

İlk olarak yapmanız gereken şey; size özgü olan bir alan adı bulmak ve onu hayata geçirmek olacaktır. İlk etapta .blogspot uzantısı ile başlasanız da daha sonradan .com uzantısına geçmeniz mümkün. Eğer, uzun soluklu ve profesyonel bir proje düşünüyorsanız ilk etapta .com ile başlamanızda fayda var.

2.Konu Belirleyin

Yazmayı seviyorsanız ikinci aşamada ise sitenizin konusunu belirleyin. Ben bu blogda ne paylaşacağım? Neleri ele alacağım? Gibi sorular sorun ve kendinize bir yol belirleyin. Belirlediğiniz bu yolda araştırmalar yapın ve çalışmaları iyi ce özgünleştirin

3.Tema Seçimi

Blogger’dan para kazanmak için temanızda reklam yerleşimlerinin büyük önemi var. Ayrıca, konunuz ve alan adınız paralelinde bir tema seçmeniz gerekiyor. Bir gezi bloguna, yemek blogu teması eklenmez. Bu yüzden uygun bir tema seçimi yapmalısınız.

yazmayi-seviyorsaniz-bloggerdan-para-kazanmak-mumkun

4.SEO Öğrenme

Basit bir düzeyde SEO öğrenmelisiniz. Sayfanızın en üstlere kadar çıkabilmesi için temel bir SEO eğitimi almanızda fayda var.

5.Adsense Başvurusu

Adsense dediğimiz site, sizin siteniz aracılığı ile reklam yayınlar. Gösterim ve tıklama başına belirli bir oranda size pay verir. Sizler, Adsense politikalarına uyarak içerikler üretirsiniz ve Adsense bu içeriklerinizde reklamlar yayınlar. Sizler de bu sayede para kazanmış olursunuz. Aslında Blogger para kazanma yöntemi bu kadar basit. Yazmayı seviyorsanız bunların hepsi mümkün, ancak, burada kendinizi bu işe vermeniz gerekiyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir