Yeni bir varyant görülmezse salgın kısa sürede bitebilir

20.09.2022
Yeni bir varyant görülmezse salgın kısa sürede bitebilir


DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge, Kovid-19’un yeni bir varyantı ortaya çıkmazsa salgının yakında bitebileceğini söylemiş oldu.

DSÖ Avrupa Direktörü: Yeni bir varyant görülmezse salgın yakın zamanda bitebilir

İzlanda’da gösterim icra eden RUV Televizyonu’na konuşan Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus’un Kovid-19 salgınında bitiş çizgisinin görüldüğüne dair açıklamalarını değerlendirdi.

Ghebreyesus’un açıklamalarına katıldığını belirten Kluge, Yeni bir varyant görülmezse salgın kısa sürede bitebilir. Bu mevzuda ümitli olmalıyız. dedi.

Aşı tavsiyesinde bulunmuş oldu

Kluge, yaklaşan kış öncesi her insana yeni bir güçlendirici doz Kovid-19 aşısı yapması tavsiyesinde bulunarak,Yeni varyantları çabucak tanımlayabilmek için kuvvetli bir takip de mühim.diye konuştu.

DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, 14 Eylül’deki açıklamasında, Salgını bitirmek için asla bu kadar iyi bir durumda olmamıştık. Sonu görüyoruz fakat orada değiliz. ifadelerini kullanmıştı.

DSÖ Avrupa Direktörü: Yeni bir varyant görülmezse salgın yakın zamanda bitebilir #1

“Bitiş çizgisine gelindi”

Kovid-19 ile mücadelede bitiş çizgisine gelindiği görüşünü korumak için çaba sarfeden Ghebreyesus, Bu durumda yapacağımız en fena şey durmaktır. Daha süratli koşmalı ve bitiş çizgisini geçmeliyiz. Bu fırsatı şimdi değerlendirmezsek daha çok varyant, ölüm ve belirsizlik risklerine yol açarız. diye konuşmuştu.

DSÖ Avrupa Direktörü: Yeni bir varyant görülmezse salgın yakın zamanda bitebilir #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.