Yeni iPad Pro için ilk iddialar: Camdan Apple logosu!

15.01.2022
Yeni iPad Pro için ilk iddialar: Camdan Apple logosu!


iPad Pro, Apple’ın en güçlü ürünlerinden bir tanesi. OLED ekran benzer şekilde alımlı teknolojileri genel olarak bünyesinde bulunduran iPad Pro’da Apple M1 işlemciyi bile görmüştük. Apple’ın bu amiral gemisi tableti, bir standart olma yolunda giden MagSafe’i neredeyse desteklemiyor. Gelecek nesilde MagSafe ile şarj olabileceği söylenen iPad Pro ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Samsung Galaxy […]

iPad Pro, Apple’ın en güçlü ürünlerinden bir tanesi. OLED ekran benzer şekilde alımlı teknolojileri genel olarak bünyesinde bulunduran iPad Pro’da Apple M1 işlemciyi bile görmüştük. Apple’ın bu amiral gemisi tableti, bir standart olma yolunda giden MagSafe’i neredeyse desteklemiyor. Gelecek nesilde MagSafe ile şarj olabileceği söylenen iPad Pro ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Tab S8 serisinin tüm özellikleri sızdırıldı!


Samsung Galaxy Tab S8 serisinin tüm özellikleri sızdırıldı!

Samsung’un Şubat ayında tanıtılması beklenen Galaxy Tab S8 serisinin tüm özellikleri ve görselleri ortaya çıktı.

Yeni iPad Pro, MagSafe’i destekleyecek

MagSafe’in elektrik sinyallerinin, cihazın içindeki bobinlere iletilebilmesi için alüminyum araç-gereç bir engeldi. Bu yüzden MagSafe destekleyen iPhone modellerinde alüminyum ya da başka bir metalik malzemeyi arka bölümde göremedik. Bir tek söylentilere bakılırsa Apple, iPad Pro’nun bir tek Apple logosunu cam yaparak MagSafe’in kullanılabilmesini sağlayacak.

ipad pro

Alüminyum kasa ile MagSafe kullanılmasını elde eden bu çözüm, MagSafe’in önündeki büyük engellerden birinin kaldırılması anlamına geliyor. iPhone 12 ve 13 serilerindeki benzer şekilde cam arka yüzey ile MagSafe kullanılsaydı muhtemelen iPad Pro yere düştüğünde teknik servisin yolunu tutmanız gerekecekti. Onarım ücretleri zamlanalı kısa bir süre olmuşken bir servet ödediğimiz iPad Pro’nun kolayca kırılmasını istemeyiz.

Apple’ın bu yıl 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro modellerini piyasaya sürmesini bekliyoruz. Muhtemelen bu ürünleri eylül ayında göreceğiz. İki cihazın da 3nm fabrikayon sürecinden geçmiş işlemcilere haiz olmasını bekliyoruz. Bu da yüksek performansın bununla birlikte düşük güç tüketimi ve düşük ısı anlamına geliyor.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.