Yeni iPhone SE için çıkış zamanı netleşti!

09.01.2022
Yeni iPhone SE için çıkış zamanı netleşti!


Apple, ilk nesil iPhone SE modelini 2016 senesinde tanıtmıştı. iPhone 5S’in kasasına haiz olan bu aygıt, temelinde iPhone 6S modelinin işlemcisinden güç alıyordu. Şirket bu modeli, büyük ekranlı cihazları kullanamayan yada kompakt tasarım sevenler için üretmişti.

Aradan 4 yıl geçtikten sonrasında, 2020 senesinde Apple, 2. nesil iPhone SE modelini duyurdu. Bu model ise, iPhone 11 ailesinde bulunan A13 Bionic işlemcisiyle birlikte piyasaya sürdü. Tasarım olarak ise iPhone 8‘in kasasına ve görüntüsüne sahipti. Şimdiyse 3. nesil üstünde çalışmaların hız kazanılmış olduğu, hatta çıkış tarihinin netleştiği konuşuluyor.

Apple Watch yine hayat kurtardı!


Apple Watch gene yaşam kurtardı!

Apple Watch, geçtiğimiz yıllarda pek oldukca kez yaşam kurtarma hikayeleriyle karşımıza çıktı. Bu sefer de Düşme Algılama özelliği bunu başardı.

Yeni iPhone SE 2022’nin ilk etkinliğinde tanıtılabilir!

Bugün ortaya çıkan bir habere bakılırsa Apple, 2022’nin ilk etkinliği için Mart ve Nisan aylarını hedefliyor. Yapılacak bu lansmandaysa merakla beklenen 3. nesil iPhone SE modeli boy gösterecek. Naturel tasarım olarak yeni çentikli dizayna haiz iPhone Mini benzer halde mi olacak, yoksa bazı iddialardaki benzer halde iPhone 8Plus’ın kasasını mı kullanacak bilinmiyor.

iPhone SE 2016 ve iPhone SE 2020

Fakat iPhone 13 ailesinde kullanılan A15 işlemcisinden güç alacağı söyleniyor. Ek olarak cihazın 5G desteğiyle birlikte gelen ilk SE modeli olacağı da biliniyor. Fakat kamera sayısı ve kullanılacak lensler benzer halde kaputun altında bulunan diğeri donanım özellikleri nerede ise yalnız birer söylentiden ibaret.

Geçen yıl Apple, 20 Nisan’da AirTag seyretme sistemini, yeni iPad Pro’yu ve M1 yongasıyla desteklenen 24 inç iMac modellerini tanıtmıştı. Ek olarak, Apple TV 4K’yı ve iPhone 12 ve 12 mini için yeni bir mor renk seçeneğini tanıtmak için bir etkinlik düzenlemişti.

Apple AirTag

2020’deyse Apple, Covid-19’un en kendini en sert hissettirdiği Mart ayında beklenen bahar etkinliğini düzenlememişti. Fakat 18 Mart’ta, güncellenmiş MacBook Air ile iPad Pro modelleri ve 15 Nisan’da ikinci nesil iPhone SE dahil olmak suretiyle pek oldukca aleti web sayfasında yayınladığı basın bültenleri ile duyurdu.

Fakat bu yıl her ne kadar yeni varyantların sayısı giderek artsa da bir etkinlik olacağına kati gözüyle bakılıyor. Tarih olarak direkt olarak bigün bilgisi hiçbir kaynak tarafınca paylaşılmasa da Mart ve Nisan aylarına kati gözüyle bakılıyor.

Şirket, bu yıl ki bahar etkinliğindeyse, 3. nesil iPhone SE modeline ek olarak M1 Pro ve M1 Max yongalarına haiz yeni 27 inç iMac ve üst düzey Mac mini modellerini duyurabilir. Bilhassa gelen sızıntılardan anladığımız kadarıyla Mac’lerin çıkışına da kati gözüyle bakılıyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.