Yeni nesil Hyundai Kona’nın ilk görüntüleri ortaya çıktı

02.02.2022
Yeni nesil Hyundai Kona’nın ilk görüntüleri ortaya çıktı


SUV kategorisindeki modelleriyle otomobil piyasasında sağlam adımlar atan Hyundai, ikinci nesil Kona modeli üstündeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

“Yeni nesil” olarak adlandırılan ve elektrikli versiyonunun da piyasaya sürülmesi beklenen 2024 model Hyundai Kona’ya ilişik ilk görüntüler ortaya çıktı. Sızdırılan casus fotoğraflar, yeni Kona’nın averaj 2017’den beri üretimde olan önceki nesline gore daha büyük olacağın gösteriyor.

2022 Hyundai Tucson PHEV fiyatı açıklandı!


2022 Hyundai Tucson PHEV fiyatı açıklandı!

2022 model Hyundai Tucson PHEV için yurt dışı fiyatı nihayet açıklandı. Hyundai’nin yeni hibriti için fiyatlar haberimizde.

Hyundai Kona i30’un yerine geçecek model olabilir

Kona, Hyundai’nin en oldukca sattığı crossover modellerinden biri. Hal bu şekilde olunca Güney Kore’li üretici, bu modeli daha da iyi hale getirmek için epey çaba sarf ediyor.

Bu zamana kadar çıkan yeni nesil Hyundai Kona haberleri içinde yeni modelin benzinli, dizel ve elektrikli versiyonlarının olacağı yer alıyordu. Ek olarak gene turboşarj motora haiz yeni bir Kona N modelinin çıkma ihtimalinin epey yüksek bulunduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Segmentteki diğeri modellere karşı dişli bir rakip olacak benzer halde görünen yeni nesil Hyundai Kona’nın ilk görüntüleri, geçtiğimiz saatlerde ortaya çıktı. Şimdilik bir prototipten ibaret olan bu araç, tamamen kamuflajlı olsa da önceki nesline gore daha büyük boyutlara haiz olduğu belirgin ortada.

Ortaya atılan bazı iddialara gore yeni nesil Hyundai Kona, üretiminin sonlanma ihtimali bulunan i30 hatchback’in yerine geçecek model olabilir. Hyundai’nin i30’un fişini yakın bir zamanda çekeceği aslına bakarsan uzun süredir konuşuluyordu, yalnız i30’un yerine geçecek yeni bir modelin tanıtılmaması, Kona’nın yeni pozisyonu hakkında epey fikir veriyor.

Yeni modelin üretimi 2023 senesinde başlıyor

Yeni nesil Hyundai Kona’nın üretimi, 2023 yılının ilk çeyreğinde başlıyor. Bu sebeple aracın tasarımı da dahil tüm özelliklerini öğreneceğimiz lansmanın zamanı, gene aynı senenin başlarında gerçekleşebilir. Elbet araçla ilgili resmi bir tanıtım yapılmadığı için fiyat bilgisi vermemiz olanaksız, yalnız Kona’nın elektrikli versiyonunun şu anda vatanımızda 453.808 TL’den süregelen fiyat listesine haiz bulunduğunu belirtmekte yarar var.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir