Yeni nesil konsollar için parasız Resident Evil müjdesi

02.03.2022
Yeni nesil konsollar için parasız Resident Evil müjdesi


Japonya merkezli oyun geliştiricisi Capcom üç tane Resident Evil yapımının yeni nesil konsollara geleceği müjdesini verdi. Şirket; Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve Resident Evil 7 Biohazard’ın birçok yükseltme ve görsel geliştirmesiyle birlikte PS5 ve Xbox Series X/S’te oynanabilir olacağını duyurdu.

Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve Resident Evil 7 ray tracing, gelişmiş kare hızı desteği, 4K çözünürlük şeklinde gelişmiş görsel iyileştirmeleriyle PlayStation 5 ve Xbox Series X’e gelecek. Ek olarak oyunların PS4 ve Xbox One sürümlerine haiz olanlar, parasız yükseltme fırsatıyla yeni nesil konsollarda oynayabilecek.

PlayStation 5 ve Xbox Series X’e Resident Evil 2, 3 ve 7 geliyor

2022 yılı içinde yeni nesil konsollar için sunulacak Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve Resident Evil 7, binlerce oyuncuyu sevindirecek gelişmelerle geliyor. Eğer bu üç oyundan birine sahipseniz, PS5 ve Xbox Series X/S’te de aynı oyunu herhangi bir ücret ödemeden deneyebilirsiniz.

Ek olarak oyunların PS5 sürümleri, DualSense Haptics (dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleyici) hususi durumunu destekleyecek. Yenilenmiş oyunların fragmanları neredeyse yayınlanmadı, yalnız Capcom tarafınca birkaç ekran görüntüsü paylaşıldı.

Capcom’un RE Engine oyun motoru yardımıyla bu yapımların üçü eski nesil konsollarda oldukça doyurucu görüntü kalitesine sahipti, yalnız ray tracing, gelişmiş kare hızı desteği, 4K çözünürlük şeklinde yenilikler oyun tutkunlarını ne olursa olsun heyecanlandıracak.

Resident Evil 2, Resident Evil 3 ve Resident Evil 7 halihazırda PS4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir durumda. Yeni nesil konsollar için ise 2022’nin sonuna doğru gelmesi ümit ediliyor.

Yeni nesil konsollarla birlikte sunulacak olan parasız Resident Evil yükseltmesi hakkında düşüncelerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.