Yeni Ziraat ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi oldu

04.03.2022
Yeni Ziraat ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi olduGörevinden affını isteyen Ziraat ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yerine Vahit Kirişçi atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile atama kararları Resmi Gazete’de gösterildi.

Karara gore; Ziraat ve Orman Bakanı değişti.

Görevinden affını isteyen Bekir Pakdemirli’nin yerine Vahit Kirişçi atandı.

VAHİT KİRİŞÇİ KİMDİR

Yeni Ziraat ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 4 Aralık 1960’da, Kahramanmaraş’ta hayata merhaba dedi.

Babasının adı Mustafa, annesinin adı Saniye’dir. Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni tamamladı. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde tamamladı.

Ziraat ve Köyişleri Bakanlığı’nda teknik eleman olarak çalıştı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995’te doçent, 2001’de profesör oldu. 16’sı yabancı dilde olmak suretiyle, toplam 55 tane yazı, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde gösterim yapmış oldu. Birçok sivil cemiyet kuruluşunda yönetici olarak vazife üstlendi.

22. Dönem Adana Milletvekili. 22. Dönem’de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu ve Başkanvekilliği görevinde bulunmuş oldu. TBMM Ziraat, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem’de aynı Komisyon’un Başkanlığına tekrardan seçildi. İngilizce bilen Kirişci, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi oldu #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.