Yeni watchOS ve iOS sürümleri sorunları bununla birlikte getirdi!

30.01.2022
Yeni watchOS ve iOS sürümleri sorunları bununla birlikte getirdi!


Apple, geçtiğimiz günlerde yeni iOS 15.3 ve watchOS 8.4 yazılım güncellemelerini kullanıcılarıyla paylaştı. Fakat ortaya çıkan haberlere bakılırsa bazı iPhone ve Apple Watch kullanıcıları, eşitleme problemleri sebebiyle Cüzdan uygulaması başta olmak suretiyle çeşitli problemler yaşıyor. İşte detaylar…

Epic-Apple davası kızıştı: Microsoft’tan Epic’e destek


Epic-Apple davası kızıştı: Microsoft’tan Epic’e destek

Epic, Apple’ın App Store’daki tekeline karşı verdiği mücadelede Microsoft ve 35 ABD eyaletinin desteğini alıyor.

watchOS ve iOS güncellemeleri sorunlarıyla birlikte geldi

Apple, iOS 15.3 ve watchOS 8.4 dahil olmak suretiyle ana işletim sistemleri için geçtiğimiz Çarşamba günü bir ekip güncelleme yayınladı. Bunun peşinden bazı kullanıcılar, iPhone ve Apple Watch’larını son olarak genel işletim sistemi sürümlerine yükseltmenin, watchOS içinde bulunan Cüzdan uygulamasının ara sıra iPhone Cüzdanı ile senkronize olmasına niçin bulunduğunu belirtiyor.

Bir Reddit gönderisine, Apple Destek sorgusuna ve AppleInsider’a gönderilen e-postaya bakılırsa, iPhone Cüzdanına eklenen yada buradan kaldırılan kartlar ve geçişler Apple Watch Cüzdanına muntazam bir halde entegre edilemiyor.

Yorumlara bakılırsa, sorunların yalnızca iPhone’daki öğelerin Apple Watch Cüzdanı ile senkronize edilmesi gerektiğinde ortaya çıkmış olduğu görülüyor. Apple Watch’taki kartların ve geçiş kartlarının çıkarılması, aynı kartların iPhone Cüzdanından çıkarılmasına niçin oluyor.

Fakat şu an için gözlemlenen nispeten düşük yakınma sayısı, bunun fazlaca yaygın bir sorun olmadığına işaret ediyor. Ek olarak, bu problemin nerede ise firmanın diğeri bilgisayar ve tablet şeklinde modellerinde ortaya çıkmadığına, dolayısıyla yeni watchOS ve iOS güncellemeleriyle geldiğine inanılıyor. Apple Destek tarafı da şu anda bu probleminin araştırıldığını söylüyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.