Yenilenmiş akıllı telefon satışları rekora koşuyor!

01.02.2022
Yenilenmiş akıllı telefon satışları rekora koşuyor!


Covid-19 pandemisi, tüm dünyanın cep telefonu satın alma şeklini değiştirdi. Son emek verme tüketicilerin, cihazlarını daha uzun süre kullandıklarını, sıfır aygıt satın alma olasılıklarının daha düşük bulunduğunu ve yenilenmiş telefon satın alma mevzusunda daha rahat olduklarını ortaya çıkardı.

CCS Insight’ın İngiltere’deki kullanıcıları ele alan yeni araştırması, mobil aygıt satın alma anketine katılanların yüzde 75’inin, mevcut telefonlarını evvelkinden daha oldukça kullandıklarını ve tüketicilerin yüzde 33’ünün, eski telefonları hasar görmüş olduğu yada çalışmadığı için yeni bir telefon satın aldığını gösterdi.

Google’ın popüler telefonu o ülkede satıştan kaldırıldı


Google’ın popüler telefonu o ülkede satıştan kaldırıldı

Google’ın 2020’de vitrine çıkardığı Pixel 4a modelini ABD’de satıştan kaldırma sonucu aldı. İşte ayrıntılar….

Yenilenmiş akıllı telefon satışlarına iPhone ve Samsung hükmetti

İstatistik, üreticilerin mevcut telefonlarından memnun olduklarında, bilhassa de üst düzey akıllı telefonların averaj satış fiyatının artmasından dolayı kullanıcılara satış yapmada yaşadıkları zorluğu ortaya çıkardı. Ankete katılanların üçte biri, almayı düşündükleri telefonun stokta kalmadığını ve bundan dolayı beklemeye karar verdiklerini söylemiş oldu.

SDNShiftdelete.net

Tüketicilerin cihazlarını geri dönüştürmeye ve yeni bir cihazdan para kazanmaya ya da yeni teknolojiyi daha düşük bir fiyata almayı istemesi, daha oldukça insanoğlunun yenilenmiş telefonlara yönelmesiyle sonuçlandı.

Ankete katılanların neredeyse yarısı, geçen yıl cep telefonu sattıklarını yada kısmen değiştirdiklerini söylerken, yenilenmiş cihazlar şu anda Birleşik Krallık’ta kullanılan tüm akıllı telefonların %7’sini oluşturdu. Ankete katılanların dörtte üçü bir iPhone yada Samsung aleti tercih ederken, üçte ikisi ise eski üreticisine sadık kaldı ve bu oran, Apple kullanıcıları içinde %80’e çıktı.

CCS Insight’ta tüketici direktörü Kester Mann, “Anket, Birleşik Krallık tüketicilerinin mobil cihazları ve hizmetleri satın alma biçimindeki önemli değişimleri vurguluyor.” ifadelerini kullandı.

Eski cihazların değiştirilmesi, gelişen ikincil telefon pazarı, online satın alma eğilimi, yeni satış kanalları, çevresel hususlar ve uzayan değişim döngüleri benzer şekilde birçok unsur akıllı telefon pazarını şekillendiriyor. Yeni ve mevcut tedarikçilerin rekabette bir adım önde olmak için bu değişikliklere yanıt vermesi gerekiyor.”


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.