Yenilenmiş PlayStation Plus, yolculuğuna sorunlarla başlıyor!

30.04.2022
Yenilenmiş PlayStation Plus, yolculuğuna sorunlarla başlıyor!


Oyun dünyasının önemli isimlerinden Sony, PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetlerini bir araya getirerek, gene PlayStation Plus adıyla tek çatıda birleştirdi. Hizmet yeni yolculuğuna başlasa da bazı problemler yaşadı. PlayStation sahipleri tüm oyunları parasız deneyebilecek! Sony, tüm PlayStation Plus oyunları için demo yapılacağını söylemiş oldu. Minimum 2 saat olan yapımlar, 1 yıl süresince Premium üyelere […]

Oyun dünyasının önemli isimlerinden Sony, PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetlerini bir araya getirerek, gene PlayStation Plus adıyla tek çatıda birleştirdi. Hizmet yeni yolculuğuna başlasa da bazı problemler yaşadı.

PlayStation sahipleri tüm oyunları ücretsiz deneyebilecek!


PlayStation sahipleri tüm oyunları parasız deneyebilecek!

Sony, tüm PlayStation Plus oyunları için demo yapılacağını söylemiş oldu. Minimum 2 saat olan yapımlar, 1 yıl süresince Premium üyelere açık olacak.

Sony, abonelik aktarımını “geçici olarak” engelledi

Sony, PlayStation Plus ve PlayStation Now birleştirirken bu hizmetlerden yararlanan kullanıcılarının da verilen kodlarla yenilenmiş hizmete geçebileceğini bildirmişti. Bir tek kullanıcılar bu mevzuda bazı sıkıntılar yaşadı. Verilen kodlarla yenilenmiş PlayStation Plus hizmetine geçişleri belirli bir süre engellendi.

Bu engel karşısında şok yaşayan birçok kullanıcı Sony’ye geri dönüşte bulunmuş oldu. Durumun bilincinde olan şirket, bunun geçici bir durum bulunduğunu belirtti. Arkasından fazlaca geçmeden durum düzeltildi. Mevzuya ilişkin olarak Sony, şu ifadelere yer verdi.

Yeni PlayStation Plus üyelik hizmetini başlatmaya hazırlanırken, geçişi tüm mevcut üyelerimiz için olabildiğince sorunsuz hale getirmek için perde arkasında bazı emekler yapıyoruz.

PlayStation Plus ve PlayStation Now hizmetleri tek çatı altında birleştirilirken artık PS Now hizmetinden abonelik yapılamayacak. Öte taraftan hizmet Türkiye’de de hizmet verecek. Öte taraftan yenilenmiş PlayStation Plus hizmetinin ülkemizdeki abonelik ücretleri de açıklandı. Üç değişik abonelik hizmetinin sağlandığı hizmetin tutarları şu şekilde;

  • PS Plus Essential: 40 TL / 1 ay – 100 TL / 3 ay – 240 TL / 12 ay
  • PS Plus Extra: 60 TL / 1 ay – 165 TL / 3 ay – 400 TL / 12 ay
  • PS Plus Deluxe: 70 TL / 1 ay, 190 TL / 3 ay, 460 TL / 12 ay

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yada SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.