Yerli bilim kurgu dizisi Yakamoz S-245, Netflix’te

20.04.2022
Yerli bilim kurgu dizisi Yakamoz S-245, Netflix’te


Türk yapımı bilim kurgu dizisi Yakamoz S-245, Türkiye dahil 190 ülkede Netflix’te yayınlandı. Başrolde Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci’yi ağırlayan Yakamoz S-245, Netflix’in Belçika yapımı kıyamet sonrası bilim kurgusu Into The Night ile aynı dünyada geçiyor.

Netflix Türkiye daha ilkin Instagram hesabında Yakamoz S-245’ten bir fotoğraf paylaşarak “20 Nisan’da doğacak güneş can yakacak.” notuyla Into The Night’a atıfta bulunmuştu. Mevzuya hakim olmayanlar için: Into The Night’ta, her şey yolunda giderken ansızın Güneş’in herkesi öldürmesi ve insanların bundan kaçmaya emek harcanması anlatılıyor.

Netflix, Spider-Man için bombayı patlattı


Netflix, Spider-Man için bombayı patlattı

Örümcek Adam serisinin sondan bundan önceki filmi Spider-Man: Far From Home, Nisan ayı sonunda Netflix’e geliyor.

Yakamoz S-245, 1. sürem ile Netflix’te

Netflix Türkiye ilk duyurduğunda “Bir Denizaltı Hikayesi” adıyla malum bir tek Yakamoz S-245 olarak gösterilen dizinin ilk sezonu 7 bölümden oluşuyor ve her kısmı averaj 45 dakika uzunluğunda.

Yakamoz S-245 mevzusu

Netflix dizinin konusunu şu şekilde açıklıyor:

“Özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman, denizaltında gerçekleştirilecek bir araştırma görevine iştirak edecektir. Bir tek güneş, yüzeydeki herkesi öldürmeye başlayınca Arman ve bilim adamlarından oluşan ekibi hayatta kalmak için askerî bir denizaltına geçmek zorunda kalır.

Yüzeyde neler olup bittiğini ve askerî denizaltının gerçek görevinin ne işe yaradığını anlamaya çalışırlarken iki mürettebat içinde, bilhassa de Arman ile geminin ikinci kaptanı Umut içinde gerilim yükselir. Arman yalnızca hayatta kalmak için savaşım etmeyecek, yaşamının aşkıyla ikinci bir şans da elde edecektir.”

Yakamoz S-245 oyuncuları

Tolga Karaçelik ve Umut Aral tarafınca yönetilen Yakamoz S-245’te Kıvanç Tatlıtuğ ve Özge Özpirinçci’ye Ertan Saban, Ece Çeşmioğlu, Jerry Hoffmann, Ecem Uzun, Meriç Aral, Ersin Arıcı, Onur Ünsal ve Güven Metin Akpınar beraber rol alıyor.

netflix türkiye yakamoz s-245 fragmanı

Yakamoz S-245 hem Into The Night ile bağlantısı, hem de “Türk bilim kurgu dizisi” olmasıyla Türkiye’deki dizi sektörü adına önemli bir yapım olma niteliği taşıyor. Zira vatanımızda bilim kurgu ve fantastik işlere pek rastlamıyoruz. Bu anlamda 2018’de gösterilen Netflix’in ilk Türk orijinali Hakan: Muhafız da Türkiye adına bir ilkti.

– Sizler de diziyi izledikten sonrasında düşüncelerinizi yorumlarda yada SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.