Yıkılan bina alanında kentsel dönüşüme başlayacağız

08.02.2022
Yıkılan bina alanında kentsel dönüşüme başlayacağızÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Üsküdar’da gerçekleşen patlamaya ilişkin “Yıkılan binamızın yerinde süratli bir halde kentsel dönüşümü de gerçekleştireceğiz” dedi.


Bakan Kurum: Yıkılan bina alanında kentsel dönüşüme başlayacağız

Bakan Kurum, İstanbul Üsküdar’da bir binada gerçekleşen patlamaya ilişkin izahat yapmış oldu.

“YIKILAN BİNA BÖLGESİNDE HIZLI BİR ŞEKİLDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLATACAĞIZ”

Kurum, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada “İstanbul Üsküdar ilçesi Valide Atik Mahallesi Abacı Dede Sokak’taki bir binada meydana gelen patlamanın peşinden apartmanımızdaki yıkım çalışmalarını Üsküdar Belediyemiz ile başlattık. Yıkılan binamızın yerinde süratli bir halde kentsel dönüşümü de gerçekleştireceğiz. Bina sakinlerimize kira yardımı sağlayacak, yıkım çalışmalarının tamamlanmasına müteakip inşaatımıza başlayacağız. Sıhhatli ve güvenli yuvalarını yurttaşlarımıza bu yıl içinde teslim edeceğiz. Patlamadan etkilenen hemşehrilerime yine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

Bakan Kurum: Yıkılan bina alanında kentsel dönüşüme başlayacağız #1

Bakan Kurum: Yıkılan bina alanında kentsel dönüşüme başlayacağız #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.