YouTube baştan aşağı değişiyor! İşte yeni tasarım

20.09.2022
YouTube baştan aşağı değişiyor! İşte yeni tasarım


Popüler video platformu YouTube, mobil ve web sürümü için önemli tasarım değişimleri almaya devam ediyor. Video sayfasını etkileyen yeni tasarım, arayüzün oldukca daha şık ve kullanışlı görünmesini sağlayacak. Kutuların hap şeklinde tekrardan boyutlandırılması ve “Ambiyans Modu” dikkat çekiyor.

YouTube video sayfası hap tasarıma geçiş yapıyor

Son haftalarda YouTube; Android, iOS ve web sürümü için çeşitli tasarım değişikliklerine gitti. Daha ilkin Shorts bölümünü güncelleyen platform, şimdi de video sayfasını elden geçirdi. Yeni tasarımda kutuların hap şekline getirildiğini, beğenme/beğenmeme tuşlarının birleştirildiğini ve yorumların ön plana çıktığını görüyoruz.

YouTube’un yeni sayfa tasarımına bakılırsa artık kanalın adı, videonun başlığı ile beğenme/beğenmeme benzer halde etkileşimde bulunulabilir butonların içinde yer alacak. Yana kaydırılabilir butonların derhal altında ise en popüler yorum ön plana çıkarılacak.

YouTube Shorts’tan içerik üreticilerine müjde!


YouTube Shorts’tan içerik üreticilerine müjde!

YouTube, Shorts üstünden para kazanabilmenin yolunu açıyor. Özellik, TikTok platformunda da kullanılıyor. İşte ayrıntılar…

Android, iOS ve web için dağıtıma çıkmış olduğu belirtilen yeni video sayfa tasarımı, “Ambiyans Modu” özelliğine de dikkat çekiyor. Bu mod yardımıyla videonun genel renkleri ana sayfa tasarımına hakim oluyor ve oldukca daha şık bir arayüz elde ediliyor.

Tekrardan tasarlanan hap butonlar ek olarak, açık yada koyu mod fark etmeksizin, kendi arka plan rengine haiz. YouTube, butonların bu şekilde oldukca daha şık ve kullanışlı olacağını vurguluyor. Yeni tasarım, videonun açıklama kısmını da oldukca daha belirgin hale getiriyor.

YouTube tarafınca baştan aşağı tasarlanan video sayfası, şu anda küresel olarak dağıtıma çıkmış durumda. Yeni tasarımı mobil uygulamada yada web sürümünde görmediyseniz birkaç gün içinde güncelleme paylaşılacaktır.

Siz yeni YouTube video sayfası hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.