YouTube deklare etti: Trump tahliye edildi!

18.03.2023
YouTube deklare etti: Trump tahliye edildi!


Donald Trump, 6 Ocak 2021’de yapmış olduğu video paylaşımında “halkı tahrik etme” suçu işledi. Bu kapsamda YouTube, Meta benzer şekilde toplumsal platformların kurallarını ihlal eden Trump’ın, tüm kanalları kapanık oldu. Aradan geçen 2.5 aylık süreç sonunda yeni bir karar çıktı. YouTube önümüzdeki cuma günü Trump’ın kanalını gene etken hale getirecek.

YouTube kanalı gene etken oluyor!

Donald Trump’ı ihlalleri sebebiyle ilk olarak Twitter engelledi. Bunu aradan geçen kısa süre de Meta’ya bağlı Feysbuk izledi. En sonsa Google harekete geçti ve YouTube kanalı kapatıldı. İlk başta 7 günlük bir video yükleyememe kısıtlaması olarak açıklandı bir tek YouTube bu süreyi uzattı.

trump youtube

Kapatılmış olduğu dönem 2.77 milyon takip edeni olan Trump’ın şimdiyse 2.68 milyon abonesi bulunmakta. Arada geçen süreçte averaj 900 bin abone kaybı yaşadı. Bu çokta vahim bir durum değil bir tek kanal bir kez ihlal yediği için YouTube algoritması içinde kendine iyi bir yer edinemeyecek. Bunun tek çözüm yolu ise yeni bir kanal açmak.

Twitch’i var eden 16 yıllık CEO, istifa etti!

Twitch’i var eden 16 senelik CEO, çekilme etti!

Twitch’in uzun senelerdir CEO’luk görevini yürüten Emmett Shear çekilme etti. Shear 16 senelik Twitch serüvenini dün sonlandırdı.

Haberi YouTube kamu politikaları başkanı bildirdi. Twitter hesabındaki paylaşımında “eski ABD başkanının artık kısıtlanmadığını ve yeni içerik yükleme yetkisinin geri verildiğini” belirtti. Ek olarak Trump’ın dönem dışı bırakılan videolarına meydana getirilen yorumlar da tekrardan görünür hale geldi. Yalnız YouTube’un sertliği teşvik ettiğini düşündüğü videolarından bazıları sonsuza dek geri yüklenmeyecek.

Trump tarafınca hala mevzuyla ilgili bir açıklama gelmedi. YouTube’u bırakmış olma ihtimali var. Yada kanalı açıldığı süre yükleyeceği video ile bu biçim şeyleri dile getirecek. Şu an için kati bir şey yok. Tek malum YouTube’un, ihlalleri mevzusunda oldukca katı politiklar izleyeceği.

donald trump

Trump’ın Twitter ve Meta platformlarında hala kısıtlaması devam ediyor. Twitter hesabı kısıtlanan Trump son Twitter paylaşımınıysa 8 Ocak 2023’te yapmış oldu. Paylaşımında “75 milyon Amerikalı’ya bana oy verdikleri için teşekkürler” teması hakim.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kanalı geri açılması doğru mu? Yoksa Trump bu cezayı hak ediyor mu? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin! Ek olarak aşağıdaki bağlantılara tıklayarak YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz…

YouTube video

SDNShiftdelete.net
ETİKETLER: , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.