YouTube kanalınıza renk katacak video konseptleri – Teknoloji Pusulası

26.12.2021
YouTube kanalınıza renk katacak video konseptleri – Teknoloji Pusulası


YouTube birçok video konseptine haiz, yediden yetmişe her insanoğlunun kendine nazaran içerik bulabileceği türden bir platform. Müzik, oyun, makyaj ve oldukça daha fazlasını içinde barındıran uygulama, seyircileri eğlendirdiği şeklinde, içerik üreticilere de para kazandırıyor.

Eğer siz de bir YouTube fenomeni olmak istiyorsanız ya da aslına bakarsanız bir kanalınız var ise ve yeni içerik üretmekte zorlanıyorsanız, sizin için bazı fikirleri bir araya getirdik. İşte YouTube kanalınıza renk katacak video konseptleri

Dijital çizim yapmak isteyenler için en iyi uygulamalar


Dijital çizim yapmak isteyenler için en iyi uygulamalar

Kağıt ve kalemi bir kenara bırakın. Teknoloji çağımda dijital olarak çizim yapmak isteyenler en için en iyi uygulamalar.

YouTube konseptleri nedir?

Geniş bir izleyici kitlesine hitap etmesinden dolayı YouTube, birçok video konseptine haiz. Gerek kültür ya da teknoloji, gerek oyun ya da yiyecek gerekse de makyaj videoları şeklinde video hazırlanabilecek birçok mevzu mevcut. YouTuber olmak istiyorsanız tek bir konsepte odaklanmanız sağlıklı olacaktır. Fakat birbirine yakın birkaç tanesini de birleştirebilirsiniz.

Seçtiğiniz konseptlerde video yaparken, öncesinden meydana getirilen içerikleri incelemenizde ve tüyo almanızda yarar var. Böylelikle kitleleri iyi mi kanalınızda tutabileceğinizi daha kolay anlayabilirsiniz. Şimdi hangi mevzularda içerik hazırlayabileceğinize bir bakalım.

Fenomen takipçilerine: Vlog videoları

Eğer belli bir kesime sahipseniz, takipçilerinize iyi mi bigün geçirdiğinizi anlatabilirsiniz. Evinizdeki, odanızdaki eşyaları tanıtabilir ve bir ev gezisi düzenleyebilirsiniz. Hatrı sayılır bir takipçi sayınız var ise, bu şekil vlog videoları onların ilgisini çekecektir.

Gamer’lar için: Oyun videoları

YouTube içeriklerinin eğer eğer olmazsa olmazı oyun videoları. Oyun oynamanın zevkli olmasının yanında, oyun oynayan insanları izlemeyi sevenler de bir fazlaca fazla. Eğer sohbeti hoş biriyseniz, insanları eğlendirmeyi biliyorsanız, oyun oynarken bir taraftan da video çekerek popüler olabilirsiniz.

Popüler yada dört gözle beklenen, ücretli olduğundan birçok kişinin ulaşamadığı oyun videoları oldukça ilgi görüyor. Popüler olmayıp hak etmiş olduğu kıymeti görmediğini düşündüğünüz kaliteli oyunlar için video da çekebilirsiniz. Eskiden oldukça oynanan fakat şimdilerde unutulmuş oyunların videoları da oldukça ilgi görecektir.

Ek olarak oyun oynarken başkalarını da dahil etmeniz yararlı olacaktır. Böylelikle tek başınıza her şeye yorum yapmış olup videoya renk katmakta zorlanmazsınız. Keyifli bir söyleşi gerçekleştirebileceğinizi düşündüğünüz arkadaşlarınızı yanınıza alabilirsiniz.

Öğrenmeyi sevenlere: Eğitici videolar

Hızla gelişen hızla gelişen teknolojinin gelişmesiyle, insanoğlu kitaplar yerine internetten data edinmeyi seçiyor. Bu da YouTube için yeni bir konsept demek. İster genel kültür, tarih, bilimle ilgili olsun, ister ders videoları olsun, ilgi çekecek eğitici videolar hazırlayabilmek mümkün.

Öğrenmeyi sevenler için sevdiğiniz kitaplar hakkında konuşup öneride bulunabilirsiniz. Tarihe ilgiliyseniz, bunu keyifli hale getirerek insanların ilgisini çekebilirsiniz. Diğeri bir popüler eğitici video olan felsefi mevzuları ele almanız da yararlı olacaktır. Öğrenmeyi seviyor ve öğretici video çekmek istiyorsanız, bu şekil video gerçekleştiren kanalları araştırmanızda yarar var.

Eğer okul dersleriniz iyiyse ve insanlara ustalaşmış olarak olmasa da yardımınızın dokunabileceğini düşünüyorsanız, ders mevzularına yönelik video çekebilirsiniz. Fakat bu mevzuda bilgili olduğunuzdan ve yanlış data vermeyeceğinizden güvenli olun. Mevzu ifade videoları da oldukça ilgi gören konseptler içinde.

Iyi mi Yapılır?” tarzındaki videolar da oldukça izlenen ve aratılan videolar içinde. Bir mevzuda ergonomik bir yol biliyorsanız, bazı mevzularda öneride bulunabileceğinizi düşünüyorsanız tavsiye videoları da çekebilirsiniz.

Mutfakta iyi olanlara: Yiyecek videoları

Gerek zor bir yiyecek olsun, gerekse de kolay atıştırmalıklar olsun, insanoğlu yiyecek yaparken videolardan yararlanabiliyor. Bunların yanında daha iyi bir yiyecek için neler yapılabileceği, bazı yemeklerin püf noktaları şeklinde videolar da çekebilirsiniz.

Ek olarak sağlıklı bir yaşam için hazırlanabilecek rejim menüleri de tanıtabilirsiniz. Kilo vermek yada sağlıklı beslenmek isteyenler, bir diyetisyene para vermek istemeyip YouTube videoları tercih edebiliyorlar. Bu şekil videolar ilgi görecektir.

Hanım takipçilere: Makyaj videoları

Eğer makyaj yapmayı seviyor ve başarıya ulaşmış olduğunuzu düşünüyorsanız, bununla ilgili video çekebilirsiniz. Daha iyi bir makyaj için lüzumlu tüyoları paylaşabilirsiniz. Kendi beğendiğiniz ya da her insanoğlunun övdüğü yeni çıkan ürünleri deneyip kullanmaya kıymet olup olmadığı hakkında takipçilerinizi bilgilendirebilirsiniz. Moda önerilende de bulunabilirsiniz.

Sporcular için: Egzersiz videoları

Bilhassa pandemi sürecinin de etkisiyle, spor salonlarına gitmeyip evde spor ve egzersiz gerçekleştiren birçok insan var. Fakat birçoğu, iyi mi doğru spor yapıldığını oldukça iyi bilmiyor. Yeni başlayanlar, ara vermişler ya da uzun süreden beri sporla ilgilenenler için egzersiz ve spor hareketleri ile ilgili videolar çekebilirsiniz.

Gene fit yaşam için öğün önerileri de bu şekil bir konsept ile uyum elde edecektir. Egzersiz hareketlerinin yanında, spor esnasında yapılacak rejim ve buna ilişkin menü videoları da oldukça ilgi görecektir.

Magazin sevenlere: Eleştiri videoları

Gündemde olan, ilginizi çeken herhangi bir olay hakkında düşüncelerinizi açıkladığınız bir video hazırlayabilirsiniz. Bu gene oyun topluluğu, ünlülerle ilgili olabilir ya da web fenomenleri ile ilgili olaylardan bahsedebilirsiniz. Bu şekil eleştri videolarının, o sırada gündemde olan vakalar YouTube ve Google’da oldukça aratıldığı için yüksek izlenmelere yetişmesi kolay olacaktır.

Beyazperde tutkunlarına: Dizi-film videoları

Fazlaca fazla dizi, film izliyorsanız bunu bir video haline getirebilirsiniz. Yeni çıkan bir ekip ya da filmi derhal seyredip hakkında eleştiri yapabilir, oldukça bilinmeyen fakat her insanoğlunun izlemesi gerektirme ettiğini düşündüğünüz yapıtları takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Belli bir kategorideki en oldukça izlenen ya da bazı meşhur oyuncuların en iyi filmlerini sıralayabilirsiniz. İnsanlar, bir ekip ya da filmi izlemeden ilkin, süre kaybı olup olamayacağını bilmek için bu şekil videolara başvuruyor.

Müzik tutkunlarına: Şarkı videoları

Sesinizin bir amatöre nazaran iyi bulunduğunu düşünüyorsanız ve çalabildiğiniz bir enstrüman var ise şarkı videoları çekebilirsiniz. Enstrüman soloları da oldukça ilgi görecektir. Çaldığınız müzik aletini öğrenmek isteyenler için iyi mi çalındığına dair öğretici videolar da çekebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.